• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-6492-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ----

فرماندار اراک:

شناسنامه ظرفیت‌های اشتغال شهرستان‌های استان مرکزی تهیه شده است

فرماندار شهرستان اراک گفت: شناسنامه ظرفیت‌های اشتغال شهرستان‌های استان تهیه شده است که از این شناسنامه می‌توان برای ایجاد اشتغال در روستاها بهره‌ برد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین بختیاری در نشست خبری طرح ضربتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تولید و اشتغال در راستای تحقق شعار سال، گفت: از سال گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های مختلف استان تشکیل شد و موضوعات و مسائل مرتبط با اقتصاد مقاومتی شهرستان‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت .

وی بیان کرد: شهرهای استان با توجه به برگزاری مستمر جلسه‌ها از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بهره‌مند شده‌اند و نیاز است که این مسئله در روستاها نیز بیش از پیش مورد توجه واقع شود .

فرماندار شهرستان اراک با اشاره به برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی در روستاها کمتر از شهرها مورد توجه واقع شده و توجه به این موضوع که در سال جاری بیش از گذشته مد نظر قرار گرفته می‌تواند به رونق روستاها کمک کند .

بختیاری تاکید کرد: ایجاد اشتغال با محوریت ظرفیت‌های موجود در روستاها هزینه کمتری برای سرمایه‌گذاری نسبت به راه‌اندازی بسیاری از مشاغل در شهرها دارد و این موضوع به توسعه و رونق روستاها کمک می‌کند .

وی عنوان کرد: برای تمامی شهرستان‌های استان شناسنامه ظرفیت‌های اشتغال تهیه شده است که سند بسیار موثری برای تولید اشتغال در استان بویژه در روستاهاست .

فرماندار شهرستان اراک در بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: روستاهای استان مرکزی زمینه بسیار مناسبی در بحث توسعه گردشگری دارند و در شهرستان اراک نیز، بیش از 20 روستا با ظرفیت مطلوب در بخش گردشگری وجود دارد .

بختیاری با اشاره به انتخاب دو روستای هزاوه از توابع شهرستان اراک و روستای آهو از توابع شهرستان شازند برای اجرای طرح ضربتی اشتغال و تولید عنوان کرد: روستای هزاوه زادگاه بزرگمرد اصلاحات است که این موضوع یکی از جاذبه‌های گردشگری این روستا محسوب می‌شود .

وی ادامه داد: احیا و مرمت خانه تاریخی امیر کبیر در مراحل پایانی قرار دارد و این خانه در کنار محصول انگور به عنوان محصول شاخص این روستا از جاذبه‌های گردشگری است که می‌تواند به رونق بازار صنایع دستی و محصولات این روستا کمک کند و به این طریق می‌توان اشتغال پایدار در این روستا ایجاد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: