• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15784-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ----

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خبر داد:

تخصیص اعتبار مبارزه با مواد مخدر برای فراهان، آشتیان و تفرش

معاون اداره ملی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از تخصیص اعتبار به سه شهرستان فراهان، آشتیان و تفرش خارج از اعتبارات استانی برای امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید نجیب حسینی در جلسه شورای مواد مخدر استان مشترک با سه شهرستان فراهان، آشتیان و تفرش که صبخ امروز در فرمهین برگزار شد، با تاکید بر این نکته که اتفاقات و تحولات بزرگی در بخش آسیب‌های اجتماعی صورت گرفته است، گفت: تشکیل ستاد مرکزی در رابطه با آسیب‌های اجتماعی به ریاست رییس جمهور نشان از اهمیت موضوع دارد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی 20 سال قبل هشدار آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد را دادند عنوان کرد: آن طور که باید به این هشدار توجه نشد و این موضوع سبب شد شاهد حضور جوانان درگیر با انواع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد در کنار معابر باشیم.

معاون اداره ملی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر موضوع اشتغال و اقتصاد مقاومتی را مورد توجه و تاکید قرار دادند که این موضوع می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند.

حسینی ادامه داد: مقام معظم رهبری همچنین حدود دو سال قبل نیز موضوع آسیب‌های اجتماعی را شخصا مورد پیگیری و رسیدگی قرار دادند و چندین جلسه نیز با ریاست ایشان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در چهار سال اخیر اقدامات گسترده‌ای در خصوص مقابله با آسیب‌های اجتماعی انجام شده است که با تمامی سال‌های گذشته برابری می‌کند، افزود: در بخش مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد، اعتبارات چهار دستگاه از جمله بهزیستی و آموزش‌وپرورش استانی شده است که این موضوع تاثیر مثبتی در پیگیری اقدامات این بخش دارد.

معاون اداره ملی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ادامه داد: اعتبارات ابتدای سال از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر به شوراها و از طریق شوراها به سازمان‌ها تخصیص و در صورت قصور در انجام وظایف اعتبار به دستگاه دیگر ارجاع داده می‌شود و این موضع تاثیر مثبت در انجام وظایف دستگاه‌ها داشته است.

حسینی با تاکید بر این نکته که فرد مصرف کننده مواد مخدر یک بیمار است که باید مورد توجه قرار بگیرد و به بهبودی این فرد کمک شود، عنوان کرد: برای اولین بار در کشور در راستای ایجاد اشتغال برای فرد بهبود یافته و کمک به استمرار وضعیت بهبودی برای کارفرما شرایط ویژه در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: کارفرما به ازاء استخدام و به‌کارگیری فرد بهبودیافته می‌تواند مبلغ 10 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند، همچنین 50 درصد سهم بیمه کارگری که به عهده کارفرما است پرداخت می‌شود.

معاون اداره ملی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: طی چهار سال اخیر اقدامات موثری در رابطه با اجتماعی کردن موضوع مبارزه با مواد مخدر انجام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: