• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3487-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تا پایان اسفند95؛

بیش از 9000 پروانه کسب در استان مرکزی باطل شده است

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی تعداد پروانه‌ کسب باطل شده در شهرستان اراک را 5626 مورد و این رقم در استان را 9428 مورد تا پایان سال 95 عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، جمشید زند در جلسه هم اندیشی روسای اتاق‌های اصناف سراسر استان مرکزی و اتحادیه‌های صنفی اراک با استاندار و مدیران اقتصادی استان افزود: اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در سال 95 با استفاده از پتانسیل اتحادیه‌های صنفی با بیشترین بازرس در سطح شهر توانست با کمترین شکایت سال آرامی را از نظر خرید مایحتاج برای همشهریان فراهم آورد.

وی تصریح کرد: در مجموع بیش از 103 هزار مورد بازرسی استان مرکزی، 35 هزار و 651 مورد بازرسی شهرستان اراک، بررسی 7407 مورد پرونده استان مرکزی و 4658 مورد پرونده شهرستان اراک، به ارزش بیش از 12 میلیارد و 547 میلیون ریال در استان و بیش از هشت میلیارد ریال در شهرستان اراک صورت گرفته است.

وی تعداد پروانه های کسب صادره در استان را نیز 44 هزار و 136 مورد تا 30 اسفندماه 95 و تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه کسب را در استان 48 هزار و 342 مورد ذکر کرد.

وی در ادامه افزود: طرح بازرسی و نظارت ویژه نوروز از ابتدای اسفندماه 95 با بهره گیری از 22 تیم بازرسی در صنوف مختلف شروع شد و تا پایان فروردین ماه 96 ادامه دارد. در این طرح از 2559 واحد صنفی در سطح شهرستان اراک بازرسی به عمل آمد.

زند اضافه کرد: در ایام نوروز 2559 مورد بازرسی به عمل آمد که 404 مورد تخلف صورت گرفته بود و 346 پرونده تشکیل شد. ارزش ریالی این تخلفات بیش از یک میلیارد ریال بوده است.

وی حذف حدود و حریم صنفی، دریافت مالیات بدون توجه به رکود حاکم بر بازار، قانون تامین اجتماعی و کار، آموزش فنی و حرفه‌ای، روزبازارها،  عدم ارائه تسهیلات مناسب بانکها و حمایت مالی صنوف، مشکلات نظام صنفی، مشکلات اجرایی بیمه راننندگان، مشکلات مالی اتاق‌ها و اتحادیه‌ها، مشاغل خانگی، قاچاق کالا و ورود بی رویه کالای خارجی به کشور، رشد واحدهای فاقد پروانه کسب، کمبود سرمایه در گردش، بالا بودن قیمت واحدهای شهرک خودرویی و... را از برخی مشکلات اصناف استان برشمرد.   

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی تاکید کرد: قاچاق کالا کمر اصناف را شکست.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: