• شنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-191-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تحقق بیش از 100 درصدی تولید محصولات دام و طیور در استان مرکزی

معاون امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی از تحقق اهداف پیش بینی شده تولید در بخش دام و طیور این سازمان در سال 95 خبر داد.

نادرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید در بخش تولید محصولات دام و طیور دست‌آوردهای مطلوبی در استان حاصل شد، گفت: در تولید گوشت قرمز 53.4 درصد اهداف پیش بینی شده تحقق یافته است و در سال گذشته در استان مرکزی 53.5 هزار تن گوشت قرمز تولید شده است.

وی افزود: همچنین سال گذشته در استان مرکزی با تولید 328.5 هزار تن شیر خام توانستیم شاهد تحقق 99.8 درصدی شیرخام در استان باشیم.

معاون امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: همچنین در سال گذشته با تولید 63.8 هزارتن گوشت مرغ 113 درصد اهداف، با تولید 41.3 هزار تن تخم‌مرغ، 101 درصد اهداف و با تولید 0.866  هزارتن عسل 97.9 درصد اهداف هدف‌گذاری شده استان تحقق یافت.

وی همچنین از کاهش واردات اقلام عمده خوراک دام و طیور در 11 ماهه سال گذشته خبر داد و گفت: واردات محصولات جو، کنجاله سویا و سایر کنجاله نسبت به مدت مشابه سال 94 روند کاهشی را نشان می‌دهد و این اقلام بیشتر از استان تامین شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: