• چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-491-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ----

یک مسئول خبر داد:

فروش بیش از 37 هزار تن جو در استان مرکزی از طریق عرضه در بورس

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از فروش 37 هزار و 500 تن جو در استان مرکزی در سال گذشته از طریق عرضه در بورس خبر داد .

غلامحسین خدرایی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع "خرید و عرضه جو و ذرت و ثبت در سامانه"، گفت: این کارگاه اولین کارگاه آموزشی با محوریت بحث خرید جو و ذرت و ثبت اطلاعات در سازمان بورس کشور در استان مرکزی است .

وی با بیان اینکه به ازاء هر کیلو جو هزار و 30 تومان پرداخت می‌شود، عنوان کرد: محصول جو با افت مفید 5.3 درصد توسط شرکت پشتیبانی دام و مباشرین از کشاورزان تحویل گرفته می‌‌شود .

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: بعد از 10 تا 15 روز از زمان تحویل، محصول در سازمان بورس کشور عرضه می‌شود. بعد از عرضه محصول و خریداری آن توسط خریدار در صورت تفاوت قیمت فروش انجام شده با قیمت مصوب هر کیلو هزار و 30 تومان، میزان تفاوت قیمت تحت عنوان یارانه توسط دولت به کشاورزان پرداخت می‌شود .

خدرایی با تاکید بر این نکته که جو عرضه شده باید از کیفیت لازم بر اساس استاندارد تعریف شده برخوردار باشد، ادامه داد: سال گذشته در استان مرکزی از این طریق 37 هزار و 500 تن جو در بورس عرضه شد که تمامی محصول عرضه شده به دلیل کیفیت مطلوب خریداری و تفاوت قیمت نیز توسط دولت به کشاورزان پرداخت شد .

وی در خصوص کارگاه مذکور تصریح کرد: در این کارگاه کاربران توسط تسهیل‌گر سازمان بورس کشور و با حضور کارشناسان شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص نحوه ثبت اطلاعات کشاورزان در سامانه بورس کشور تحت آموزش قرار می‌گیرند .

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در سامانه بورس کشور اطلاعات کشاورزان و سطح زیر کشت محصول و سایر موارد مورد نیاز ثبت می‌شود تا محصول کشاورز با کمترین میزان خطا در بورس عرضه شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: