• شنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-591-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

طوفان و تگرک به 30 درصد از محصولات سردرختی ساوه خسارت وارد کرد

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی ساوه گفت: بر اثر وقوع طوفان و تگرک طی روزهای اخیر به طور میانگین به 30 درصد از محصولات سردرختی ساوه خسارت وارد شد.

محمودرضا خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: طوفان و تگرک به حدود 320 هکتار از باغات گوجه سبز خسارتی بین 20 تا 50 درصد را وارد کرد.

وی بیان کرد: علاوه بر بروز خسارت به باغات گوجه سبز به عنوان یک میوه ترش مزه و محصول اختصاصی شهر ساوه بیش از 210 هکتار از باغات زردآلو نیز خسارتی بین 10 الی 30 درصد وارد شد.

خلیلی با اشاره به بروز خسارت به محصول بادام و گردو نیز گفت: 720 هکتار از باغات بادام این شهرستان در بخش های مرکزی و نوبران که در مرحله گل دهی بودند نیز آسیب 10 الی 40 درصدی دیدند و به محصول گردو و سایر میوه های سردرختی نیز بین 20 تا 50 درصد خسارت وارد شد.

وی با اشاره به ارزیابی کارشناسان از مبلغ ریالی میزان خسارت وارده به باغات این شهرستان بر اثر وقوع طوفان و تگرک اظهار کرد: طبق بررسی‌های بعمل آمده بالغ بر 50 میلیارد ریال ارزش ریالی میزان خسارت وارده تخمین زده شده است.

معاون جهاد کشاورزی ساوه به باغداران توصیه کرد علاوه بر بیمه محصولات خود نسبت به بیمه تنه درختان نیز اقدام کنند تا در چنین مواقعی دغدغه ای نداشته باشند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: