• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-4284-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

یک مسئول عنوان کرد:

ایجاد فرصت توسعه گردشگری روستایی در سایه کاهش رونق کشاورزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی کاهش تورم از 41 درصد به عدد تک رقمی را خدمت شایسته دولت تدبیر و امید به مردم دانست و بر لزوم گسترش صنعت گردشگری به عنوان اهرم کمک کننده به اقتصاد کشور تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید محمد حسینی در سمینار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که با محوریت گردشگری و کشاورزی و به همت سازمان تجاری سازی و فناوری اشتغال دانش آموختگان استان مرکزی وابسته به جهاد دانشگاهی استان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان در شهر نیم ور برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید به سمت سپردن امور به دست مردم بویژه جوانان حرکت کنیم، گفت: امروز بر اساس تجارب جهانی نیاز داریم که به سمت واگذاری مسئولیت به مردم حرکت کنیم و این موضوع می تواند روند توسعه را تسریع ببخشد .

وی با بیان اینکه روستاها ظرفیت و امکانات ویژه ای برای ایجاد اشتغال پایدار دارند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بارش نزولات آسمانی در سال های گذشته کاهش یافته و به تبع آن کشاورزی رونق گذشته را ندارد، بهترین فرصت برای پرداختن به توسعه گردشگری در روستاها امروز است .

مدیر کل میراث فراهنگی، صنایع دستی و گردشگری ناهنجاری های اجتماعی را حاصل بیکاری دانست و افزود: فارغ از سلایق سیاسی و جناح ها باید همگی با اتحاد برای رفع این مشکل تلاش کنیم. رفع نیاز امروز مردم جامعه ما به ایجاد اشتغال وابسته است و به این طریق می توان بخشی از مشکلات کشور را رفع کرد .

وی بیان کرد: دولتی که کشور را با 41 درصد تورم تحویل می گیرد و این نرخ را به عدد تک رقمی رسانده معجزه برزگ و خدمت شایسته ای انجام داده که نباید مورد بی مهری و بی توجهی قرار بگیرد .

حسینی عنوان کرد: به برکت درایت حکیمانه مقام معظم رهبری امن ترین کشور در منطقه هستیم و از این امنیت باید برای بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنیم .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ظرفیت مطلوب و مستعد روستاها برای توسعه بوم گردی اشاره کرد و افزود: در استان مرکزی با توجه به اقدامات انجام شده تعداد قابل توجهی از روستاها در بخش بوم گردی در حال آماده سازی هستند و روحیه مشارکت خوبی در این خصوص وجود دارد .

وی ضمن اشاره به ظرفیت های محلات در بخش گردشگری و تاکید بر اهمیت آبگرم محلات به عنوان یکی از بهترین آبگرم های جهان در نوع خود، عنوان کرد: طبق رایزنی های انجام شده با شهردار محلات به زودی بازارچه صنایع دستی در سرچشمه این شهر دایر می شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: