• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-4592-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آمار رد صلاحیت ها در استان مرکزی کاهش یافت
بازگشت به رقابت انتخاباتی در گرو تایید مراجع چهارگانه

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی گفت: در جریان بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی، آمار رد صلاحیت‌شدگان کاهش یافت.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: براساس مستندات قانونی و استعلامات چهارگانه تعداد رد صلاحیت‌شدگان انتخابات شوراها در استان مرکزی از ۲۱۰ در هیئت اجرایی شهرستان‌ها به ۳۰۰ نفر در هیئت‌های نظارت شهرستانی افزایش یافت .

وی بیان کرد: پس از وصول اعتراضات از سوی داوطلبان به هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی کار بررسی صلاحیت‌ها در چارچوب قانون و مستندات مراجع چهارگانه بررسی و تعدادی از داوطلبان تائید صلاحیت شده و به گردونه رقابت انتخاباتی برگشتند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص رد صلاحیت‌شدگانی هم که به دلیل مستندات قانونی صلاحیت آنان مورد تائید قرار نگرفته است نیز اعلام می‌کنیم به محض ارائه مستندات قانونی که قانع‌کننده مراجع چهارگانه باشد و از سوی این مراجع قانونی مورد تائید قرار بگیرد، هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی قطعا موضوع را مورد توجه قرار داده و اجازه نخواهد داد حقی از کسی ضایع شود و به چرخه رقابت انتخاباتی برخواهند گشت.

وی با اشاره به اینکه هنوز کار بررسی صلاحیت‌ها در هیئت نظارت استانی نهایی نشده است، اظهار کرد: براساس برنامه زمان‌بندی انتخابات کار بررسی صلاحیت‌ها در مهلت قانونی همچنان ادامه خواهد داشت و طی روزهای آینده اسامی افرادی که در جریان رسیدگی به اعتراض آنها کار بررسی صلاحیت‌شان در هیئت نظارت استانی صورت گرفته است از طریق ارسال به فرمانداری‌ها، اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام سلیمی در ادامه با اشاره به ثبت نام حدود 6 هزار نفر در رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی گفت: صلاحیت افرادی که در هیئت‌های نظارت شهرستانی تائید شده است، قطعی است و در صورتی صلاحیت آنها در هیئت‌های نظارت استانی مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت که تخلف انتخاباتی یا تبلیغ زودهنگام در موعد غیررسمی داشته باشند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: