• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-5184-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بازدید معاون وزیر راه از شهرک حمل و نقل در دست احداث ساوه

کشاورزیان عنوان کرد: استقرار 600 دوربین در محورهای مواصلاتی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از ضبط تخلفات رانندگی شامل تخطی از سرعت غیرمجاز و تغییر مکرر در مسیر به وسیله استقرار 600 دوربین در محورهای مواصلاتی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، داود کشاورزیان در جریان بازدید از شهرک حمل‌ونقل در دست احداث ساوه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نصب 200 دستگاه دوربین دیگر در محورهای مواصلاتی کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از تصادفات رانندگی ناشی از سرعت غیرمجاز است، لذا نصب دوربین‌های کنترل سرعت غیرمجاز نقش موثری در کنترل سرعت و کاهش سوانح جاده‌ای خواهد داشت.

وی در ادامه به نوسازی ناوگان باری و مسافربری کشور اشاره کرد و با اشاره به اینکه نرخ سود تسهیلات نوسازی ناوگان مسافربری از 6 تا 9 درصد است، گفت: به منظور نوسازی ناوگان مسافری، بخشی از سود تسهیلات که معادل حدود 70 درصد قیمت ناوگان و تا سقف سه میلیارد و 500 میلیون ریال است از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پرداخت می‌شود .

معاون وزیر راه در ادامه بیان کرد: از آنجاکه برخی از رانندگان توانایی خرید خودرو به صورت نقد را ندارند، لذا در قالب انعقاد قراردادهایی در قالب بسته‌های لیزینگ اقدام به خرید می‌کنند.

وی ادامه داد: چندی پیش قرارداد همکاری با یک شرکت خودروساز منعقد شد و براساس مفاد قرارداد مقرر شد نسبت به نوسازی پنج هزار دستگاه خودروی باری با استفاده از خدمات لیزینگی اقدام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به روند عملیات اجرای شهرک حمل‌ونقل در ساوه اشاره کرد و با بیان اینکه احداث شهرک حمل و نقل سهم زیادی در ارتقا آسایش مردم دارد، گفت: با مدیریت خوب صنف ساوه این شهرک از پیشرفت خوبی برخوردار است و امیدوارم شهرهای دیگر هم الگو بگیرند.

وی با بیان اینکه پایانه‌هایی که دولت در گذشته ساخته بود به بخش خصوصی واگذار شده است، افزود: مالکیت تعدادی از این پایانه‌ها واگذار شده، اما مدیریت همه پایانه‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی ادامه داد: با احداث شهرک حمل و نقل کامیون‌هایی که در سطح شهر تردد می‌کنند در این نقطه ساماندهی و مدیریت شده و برای انتقال بار از شهرستان به سایر نقاط کشور از این محل اقدام می‌شود که خوشبختانه با مدیریت خوبی که صورت گرفته این پروژه با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است.

معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز گفت: این شهرک با هدف عدم ورود کامیون به داخل شهر ساوه احداث شده است که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی نیز دارد.

محمد بهاروند با بیان اینکه در مرحله اول 25 هکتار زمین به این صنف واگذار شده است، افزود: تاکنون 23 واحد احداث شده و دو واحد دیگر نیز احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فاز دوم نیز 25 هکتار زمین در نظر گرفته است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری فاز نخست این شهرک به بهره‌برداری می‌رسد و دفاتر سطح شهر تعطیل و به این شهرک منتقل می‌شوند.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: در مجموع در فاز نخست این شهرک هشتاد میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: