• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-4992-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

با حضور در انتخابات به ایران، امنیت، اقتدار و پیشرفت رای می دهیم

ر ئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در استان مرکزی گفت : با حضور حداکثری در انتخابات در واقع به شخص رای نمی دهیم، بلکه به ایران اسلامی، امنیت و اقتدار و پیشرفت کشور رای می دهیم .

به گزارش خبرگزار ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در مراسم آشنایی کاندیداهای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان محلات، نقش مردم در امنیت را در خور توجه دانست و تصریح کرد : نقش مردم را در امنیت نباید نادیده گرفت و مسئولین نیز باید به وظیفه خود در مقوله امنیت انتخابات به خوبی عمل کنند .

سلیمی اخلاق‌مداری و رعایت اصول اخلاقی را از الزامات انتخابات سالم دانست و تصریح کرد: همگان به دنبال انتخابات اخلاق‌مدار هستند. تخریب و دروغ و شایعه‌پراکنی در انتخابات جرم است و باید رعایت اخلاق مد نظر همه افراد باشد .

وی در ادامه افزود: اجازه ندهیم اخلاق تحت‌الشعاع قرار گیرد چراکه ما برای خدمت آمده‌ایم و نمی‌شود با ابزارهای غیراخلاقی به این هدف رسید .

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاه‌نمایی‌های انجام شده توسط برخی جناح‌ها گفت: متاسفانه امروز سیاه‌نمایی رایج شده ولی باید از آن پرهیز کرد. هر دولتی نقاط ضعف و قوت دارد و باید با آن منصفانه برخورد کرد .

وی افزود: نهادهای نظارتی و اجرایی کار خودشان را انجام می‌دهند و اگر کسی تایید یا رد شود قانون او را تایید یا رد کرده است .

سلیمی ملاک هیئت‌های نظارت را قانون عنوان کرد و افزود: ملاک ما در هیئت نظارت قانون است و تهمت به هیات نظارت بی‌انصافی و ظلم است. در انتخابات هم افراد اصولگرا و هم افراد اصلاح‌طلب زیادی تایید شده‌اند ولی گویا برخی افراد خود را فراتر از قانون می‌دانند و اتهام‌زنی می‌کنند. ملاک تایید یا رد افراد استعلام‌های مراجع چهارگانه بوده و حتی افراد نورچشمی نیز اگر سندی از مراجع چهارگانه در خصوص‌شان آمده باشد، قطعا رد خواهند شد. بدون سند حتی یک مورد نیز رد صلاحیت نشده و اگر قانون اجازه می‌داد و آبروی افراد مطرح نبود، خیلی مسائل را منتشر می‌کردیم. ما مجری قانون هستیم و مجمع تشخیص مصلحت نیستیم که بخواهیم مصلحت‌سنجی کنیم .

وی وظایف شوراها را سنگین عنوان کرد و افزود: شوراها وظایف سنگینی برعهده دارند و عمران و آبادانی، بهداشت، فرهنگ و بسیاری مسائل دیگر بر عهده شوراهاست. عضویت در شورا کار بسیار سخت و البته پرثوابی است و باید از کسانی که خود را در معرض انتخاب قرار داده‌اند، تشکر کرد .

رئیس شورای نظارت بر انتخابات استان مرکزی خدمت خالصانه را هزینه‌بر دانست و تاکید کرد: خدمت خالصانه هزینه داشته و تهمت و سیاه‌نمایی دیگران را به همراه دارد ولی خداوند اقدامات را می‌بیند و شیرینی خدمت در همین است .

سلیمی گفت: در این سالها در روستاها گام‌های بلندی برداشته شده البته این بدان معنی نیست که کاملا راضی باشیم، ولی روستاهای ما با سایر مناطق قابل مقایسه نیست و زحمات زیادی در این بخش کشیده شده است .

وی با اشاره به انتخابات پیش رو، آحاد مردم را به حضور پرشکوه در انتخابات دعوت کرد و از مسئولین امر خواستار بی‌طرفی در روند برگزاری شد و با بیان اینکه دخالت در انتخابات امری خلاف قانون و حرام شرعی است، افزود: باید همگان را به شرکت در انتخابات دعوت کنیم تا اقتدار خود را به جهانیان نشان دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: