• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5484-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

خسارت 415 میلیاردی باغ های استان مرکزی تا اواسط اردیبهشت

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به خسارت وارد شده به باغ های استان ناشی از بارش تگرگ و طوفان گفت: باغ دارانی که تحت پوشش بیمه هستند می توانند برای دریافت خسارت اقدام کنند.

علی اصغر زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: در سال جاری بارش های بهاری تقریبا مناسبی را شاهد بودیم اما، به دلیل بارش تگرگ به ویژه چهارم و پنجم اردیبهشت ماه به بخشی از باغ ها خسارت وارد شد.

وی بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده مبلغ 415 میلیارد و 950 میلیون ریال به باغ های استان خسارت وارد شده است. میزان خسارت احتمالی باغ های استان ناشی از بارش های روز گذشته برآورد نشده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه در مجموع دو هزار و 150 هکتار از سطح باغ های استان خسارت دیده اند، عنوان کرد: در مجموع به سه هزار و 210 تن محصول باغ ها شامل سیب، انگور، زردآلو، گردو، بادام، پسته و گوجه سبز خسارت وارد شد.

زارعی با بیان اینکه بیشترین میزان خسارت مربوط به شهرستان ساوه است، افزود: با توجه به اینکه بیشترین میزان خسارت مربوط به شهرستان ساوه بوده است و میوه های خسارت دیده از سایر شهرستان ها نیز تامین می شود بر اساس ارزیابی های انجام شده تاکنون با کمبود میوه های ذکر شده در استان مواجه نخواهیم بود.

وی در خصوص باغ های خسارت دیده عنوان کرد: باغدارانی که تحت پوشش بیمه هستند می توانند برای دریافت خسارت اقدام کنند. همچنین گزارشی از وضعیت باغذارانی که تحت پوشش بیمه نیستند تهیه و به وزارت کشور ارجاع داده می شود که در صورت در نظر گرفتن امتیازهایی برای جبران خسارت این افراد نیز در نظر گرفته شوند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی ضمن تاکید بر لزوم بهره مندی باغداران از پوشش بیمه عنوان کرد: سال گذشته پنج هزار و 770 هکتار از سطح باغ های استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: