• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6784-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استان مرکزی از صادرات غیر نفتی حمایت می کند

معاون تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از حمایت از واحدهای صنعتی که سال گذشته تسهیلات دریافت کرده‌اند و در کنار آن صادرات نیز داشته‌اند، خبر داد.

اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در این رابطه گفت: اواخر سال گذشته با توجه به بخشنامه‌ای که از سوی وزارتخانه ابلاغ شد شرایطی برای حمایت از صادرکننده در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه با شرایط خاص تعریف شده می‌توانیم از صادرکننده‌ها حمایت کنیم، عنوان کرد: شرکت‌هایی که سال گذشته صادرات داشته‌اند و تسهیلات برای افزایش سرمایه در گردش واحد صنعتی یا خرید تجهیزات دریافت کرده‌اند، مشمول دریافت یارانه هستند.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: بر اساس تصمیم و ابلاغیه کشوری این واحد‌ها 6 درصد میزان سود تسهیلات دریافتی را بر اساس میزان صادرات انجام شده در سال گذشته، به عنوان یارانه از دولت دریافت می‌کنند.

اصغری ادامه داد: شرکت‌ها می‌توانند برای این منظور به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند، اسناد صادرات و تسهیلات شرکت‌ها جمع‌آوری و به تهران ارجاع داده می‌شود و بعد از بررسی در کمیته مرتبط با این موضوع، شرایط شرکت بررسی و یارانه تعلق می‌گیرد.

وی همچنین از حمایت شرکت‌هایی که در خارج از کشور به ثبت می‌رسند خبر داد و افزود: هزینه‌های ثبت شرکت در خارج از کشور بررسی و بخشی از هزینه‌های ثبت شرکت با هدف حمایت از صادرات پرداخت می‌شود.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: به این طریق از حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی حمایت می‌شود که این موضوع به توانمندی شرکت‌ها برای رقابت در بازارهای جهانی کمک می‌کند.

اصغری تاکید کرد: حمایت از صادرات غیر نفتی در واقع این بخش را رونق می‌بخشد و وابستگی به اقتصاد نفتی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود وضعیت اقتصادی کشور شرایط بهتری را تجربه کند.

وی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید گام‌های موثری در راستای حمایت از صادرات غیر نفتی با در نظر گرفتن شرایط ویژه برای این بخش برداشته شد که با این اقدامات آینده مناسب‌تری ترسیم شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: