• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3587-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح ملی بوم‌گشت محیط زیست در سطح دانشگاه‌های استان مرکزی

طرح هماهنگ "بوم گشت محيط زيست" به همت سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي استان مركزي با همكاري و نظارت مركز گردشگري علمي فرهنگي این نهاد، در ادامه مجموعه طرح‌هاي گردشگري مرکز گردشگری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، این اقدام در قالب اولین دوره طرح ملی اردوهای بوم‌گشت ایران انجام می‌شود.

زهره نعمتی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در اینباره اظهار کرد: امروزه طبیعت‌گردی به یکی از شاخه‌های مهم و رو به رشد صنعت گردشگری تبدیل شده است و این فرصت در راستای آشنا شدن جوانان کشور با ظرفیت های طبیعی خدادادی مناطق مختلف استان و کشور، مغتنم است.

وی افزود: در این خصوص گزینش مکان‌های مناسب طبیعت‌گردی با ملاحظه مسائل زیست‌محیطی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

نعمتی با بیان اینکه براین اساس معیارهای مختلفی برای گزینش اماکن مورد نظر با توجه به ویژگی‌های طبیعی و انسانی کشور و استان مد نظر قرار می گیرد، افزود: ایران و استان مرکزی از ظرفیت‌های طبیعی و جغرافیایی و اقلیمی متنوعی برخوردار است که می‌توانند به عنوان مقصد گردشگری مد نظر طبیعت‌گردان قرار بگیرند. به همین دلیل این مرکز سعی می‌کند با برگزاری اردوهای طبیعت‌گردی برای دانشجویان امکان بررسی موشکافانه‌تر این موهبت‌های خدادادی را برای آنان فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح یک برنامه علمی و فرهنگی است تا با ایجاد شرایط مناسب دانشجویان را با داشته‌ها و سرمایه‌های زیستی استان و کشور آشنا کند. 

وی اظهار کرد: در این راستا اردوي يك روزه با حضور 40 نفر از دختران دانشجوی استان مرکزی توسط این مرکز برگزار شد و حاضرین در این اردو از جاذبه های طبیعی این منطقه زیبا بازدید کرده و با این ظرفیت ها آشنا شدند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: