• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-8884-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سال 96، سال رونق سرمایه گذاری در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: در سال 96 شاهد ایجاد موج سرمایه‌گذاری در استان مرکزی که از سال گذشته شروع شده است خواهیم بود و این مهم چشم‌انداز روشنی برای بنگاه‌های اقتصادی استان ترسیم می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: مشکلات شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مربوط به گذشته و قبل از سال 92 و قبل از قبول مسئولیت دولت تدبیر و امید است.

وی سوء‌مدیریت در دولت گذشته، نبود سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تحریم‌های تحمیلی را از جمله چالش‌های بخش تولید در دولت گذشته توصیف کرد و افزود: تقریبا تمامی واحدهای تولیدی مواد اولیه خود را از خارج از کشور تامین می‌کردند و بروز این مشکلات در دولت قبل باعث توقف واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی، ادامه داد: از سال 92 در راستای ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری دولت تدبیر و امید در راستای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی از داخل کشور حرکت کرد.

افشون با اشاره به حمایت‌های گسترده از واحدهای تولیدی که مواد اولیه خود را از داخل کشور تامین می‌کردند، عنوان کرد: تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی از داخل کشور در واقع کاهش اثرپذیری اقتصاد داخلی از تنش‌های سیاسی و تکانه‌های اقتصادی جهان را در پی دارد که دولت در این راستا گام‌های موثری برداشت و مسائل از کانال های مختلف از جمله ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در راستای اهداف دولت در بخش اقتصادی در استان مرکزی تقریبا به صورت هفتگی برگزار شده است، افزود: از سال 94 تا پایان سال 95 این ستاد حدود دو هزار و 287 مصوبه داشت که از این تعداد هزار و 873 مصوبه مربوط به سال گذشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی با بیان اینکه نیمی از مصوبه‌های این ستاد به تصویب رسیده است، عنوان کرد: مشکلات و مسائل بنگاه‌های اقتصادی در این ستاد مورد بررسی قرار گرفت و از طریق راهکارهایی از جمله در نظر گرفتن زمان تنفس به این واحدها بخش گسترده‌ای از مشکلات رفع شده است.

وی افزود: با اقدامات انجام شده هیات‌های تجاری زیادی از اقصی نقاط جهان به استان مرکزی سفر کرده‌اند و سرمایه‌گذاری‌های متعددی در این خصوص انجام شده و سال جاری نیز این موضوع بیش از پیش قوت می‌گیرد.

افشون در خصوص پیگیری طرح رونق تولید در استان بیان کرد: در سال گذشته بیش از هزار و 84 واحد تولیدی تسهیلاتی بالغ بر هفت هزار و 246 میلیارد ریال دریافت کرده‌اند.

وی پیگیری نحوه هزینه‌کرد تسهیلات اعطایی به واحدها را از ویژگی‌های مهم و بارز این طرح عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تسهیلات برای رفع موانع و مشکلات و رونق تولید در نظر گرفته شده بود برای اطمینان از هزینه‌کرد تسهیلات در محل مورد نظر بازدید از واحدها و بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی ادامه داد: در این راستا از بیش از 242 واحد تولیدی بازدید شد و طبق بررسی‌های انجام شده با اطمینان می‌توان ادعا کرد که تقریبا تمامی واحدهای تولیدی تسهیلات دریافتی طرح رونق تولید را در محل خود هزینه کرده‌اند.

افشون ضمن توصیه به واحدهای تولیدی جهت آینده نگری در حوزه صدور تولیدات، عنوان کرد: در صورتی که صاحبان واحدهای تولیدی فاقد نگاه صادراتی باشند قطعا نمی‌توانند آینده روشنی را برای واحد تولیدی خود متصور شوند و لازمه ماندگاری و توسعه فعالیت و جلوگیری از انباشت تولید، در نظر گرفتن صادرات برای آینده یک واحد تولیدی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: