• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-1885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

500 نفر از پرفورمنس دوره قاجار دیدن کردند

سرپرست گروه هنری افلاکیان خاک گفت: نمی‌توانیم بگوییم استقبال مردم از اجرای نمایش پرفورمنس دوره قاجار در حمام چهار فصل شگفت‌انگیر بود، اما توسط مردم دیده شدیم و طی سه روز حدود 500 نفر ببیننده داشتیم .

یاسی کیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در مورد چگونگی شکل‌گیری گروه افلاکیان خاک، عنوان کرد: این گروه به صورت رسمی از سال 96 اسم‌گزاری و شروع به فعالیت کرد، 3 یا 4 نفر در زمینه موسیقی گام‌های آغازین را برای تشکیل گروه برداشتند و بعد از مدتی گروه نمایش نیز به گروه افلاکیان خاک اضافه شد .

وی افزود: آماده‌سازی نمایش پرفورمنس مردم‌شناسی دوره قاجار حدود دو سال و نیم زمان برد. این نمایش اولین کار گروه افلاکیان خاک است، اجرای این نمایش ایده نوئی است که در استان مرکزی تا به حال اتفاق نیفتاده است .

کیان در خصوص تفاوت اولین اجرا در موزه حمام چهار‌فصل و دومین اجرا در موزه مفاخر اظهار کرد: اجرای نمایش پرفورمنس در موزه چهار فصل بدون داستان بود، اما نمایش پرفورمنس موزه مفاخر داستان دارد. اجرا در موزه حمام چهار‌فصل صرفا در راستای مردم‌شناسی و آشنایی با انواع لباس‌ها، پوشش‌ها و گریم‌ها بود، اما اجرای نمایش در موزه مفاخر به انواع رفتارها، کنش و واکنش‌های مردم در دوره قاجار می‌پردازد .

این هنرمند افزود: استقبال خوبی از نمایش پرفورمنس دوره قاجار در موزه مفاخر نداشتیم و در این خصوص با کم‌ لطفی مردم مواجه شدیم .

کیان با اشاره به اینکه هنر و هنرمند مظلوم واقع شده، عنوان کرد: تا به امروز از کار ما هیچ‌گونه پشتیبانی مادی و معنوی نشده است، تمام افراد گروه از روی علاقه و رفاقتی اینکار را انجام می‌دهند .

وی بیان کرد: اجرای نمایش پرفورمنس دوره قاجار در موزه مفاخر طی سه روز انجام می شود و اختتامیه نمایش فردا با داستانی متفاوت و حضور برخی از اساتید برگزار می‌شود .

وی در خصوص برنامه ‌آینده گروه افلاکیان خاک، عنوان کرد: بعد از انتخابات در نظر داریم در چهار سوق بازار نمایش پرفورمنس را در حضور مردم اجرا کنیم .

گفتنی است در اجرای نمایش پرفورمنس دوره قاجار در موزه مفاخر چهار نوازنده و هفت بازیگر حضور دارند و در اجرای موسیقی این نمایش از سازه‌های همچون تار، دف، کاخن، سنتور و دایره استفاده شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: