• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-9384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

یک مسئول خبر داد:

برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وزیر صنعت

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی از بررسی مصوبه‌های جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز شنبه خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود نعمتی در حاشیه جلسه بررسی روند احداث نیروگاه بادی در استان در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده "جهانگیری" رییس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در استان مرکزی طی فواصل زمانی مختلف با حضور در استان موضوع و مسائل مربوط به صنعت و اقتصاد استان را در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی و پیگیری قرار می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده در استان و حمایت از واحدهای تولید و پرداخت تسهیلات به این واحدها با هدف حمایت از تولید و رونق این بخش، استان مرکزی به نرخ بیکاری 7.6 درصد که پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور است دست یافت.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در بخشی دیگر از سخنانش در خصوص احداث نیروگاه‌های بادی در استان، عنوان کرد: مشخص شدن نحوه واگذاری زمین برای احداث نیروگاه بادی به تاخیر افتاده و در این خصوص 16 هکتار در 80 منطقه استان در نظر گرفته شده است که در رابطه با نحوه واگذاری دو دیدگاه وجود دارد.

نعمتی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مطرح و پیگیری می‌شود بحث انرژی‌های نو و تجدیدپذیر است، عنوان کرد: به هر ترتیب موضوع نحوه واگذاری زمین طی 10 روز آینده مشخص می‌شود و سرمایه‌گذار می‌تواند فعالیت خود را در رابطه با احداث نیروگاه شروع کند.

وی همچنین در خصوص مجتمع خدمات رفاهی رماتیسم زرندیه عنوان کرد: قبلا دو هکتار زمین برای این منظور در نظر گرفته شده بود و قرار بود از ظرفیت ساخت و ساز هوایی بیش از زمینی استفاده شود که به دلیل اشکالات فنی این اقدام امکان‌پذیر نیست.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی افزود: بر این اساس برای این مجتمع 10 هکتار زمین در نظر گرفته شده است و هفته آینده در کمیسیون ماده 32 موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: