• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-4287-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

با حضور مسئولان وزارت علوم؛

سه پروژه ورزشی، فرهنگی و علمی در دانشگاه صنعتی اراک افتتاح شد

سه پروژه ورزشی فرهنگی و علمی با حضور مسئولان وزارت علوم در دانشگاه صنعتی اراک افتتاح شد .

میثم روحانی رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اراک در جریان افتتاح این پروژه ها به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: مرکز سلامت و تندرستی و مشاوره ورزشی این دانشگاه در راستای طرح وزارت علوم مبنی بر مجهز کردن همه دانشگاه‌ها به مرکز سلامتی افتتاح شد .

وی افزود: این طرح با هدف افزایش آگاهی و سلامتی دانشجویان نسبت به بدن و سلامت جسم و با توجه به فقر حرکتی که اغلب ناشی از فضای مجازی است، دنبال می‌شود. در این مرکز دانشجویانی که دچار ناهنجاری‌های اسکلتی و جسمی شده‌اند شناسایی و مشکل فیزیکی آنها با استفاده از حرکت درمانی اصلاح می‌شود.

روحانی مساحت این پروژه را ۱۰۰ مترمربع عنوان و تصریح کرد: این مرکز دارای تجهیزاتی همچون دستگاه بادی‌کامپوزیشن جهت تجزیه و تحلیل وضعیت سلامت بدن با استفاده از متخصصین حوزه علوم ورزشی است. دستگاه آینه برای تشخیص صافی کف پا، دستگاه ارزیابی ناهنجاری‌های اسکلتی، پله کوئین و... از دیگر تجهیزات این مرکز است.

وی تصریح کرد:‌ ارائه  مشاوره ورزشی و برنامه های ورزشی و رساندن دانشجویان به وزن مناسب از برنامه‌های این مرکز است.

روحانی ادامه داد: مقرر است در حین برگزاری کلاس‌های تربیت بدنی وضعیت بدن دانشجویان تست شود که انجام این مهم برای ورودی‌های جدید دانشگاه به نوعی اجباری است.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اراک افزود: پروژه دوم که امروز افتتاح شد سالن آمادگی جسمانی و بدنسازی پوریای ولی با فضای حدود هزار مترمربع زیربناست.

وی افزود: پروژه سوم نیز مجتمع علمی پژوهشی دانشگاه صنعتی اراک در دو فاز با مساحت 6هزار مترمربع است. این محل برای گذران اوقات فراغت دانشجویان از طریق ورزش و برنامه‌های فرهنگی و علمی تدارک دیده شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: