• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نعمت زاده:

درآمد روستاییان باید افزایش یابد/تسهیلات ارزان‌قیمت به تنهایی ضامن اشتغال نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روستاییان به سمت زندگی در شهرها حرکت می‌کنند، در حالی که با توجه به اهمیت جایگاه روستاها باید تولید را در این مناطق تقویت کرده و درآمد روستاها را افزایش دهیم تا این روند متوقف و حتی معکوس شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا نعمت زاده در اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزی در بخش کسب و کارهای خرد و کوچک، با بیان این نکته که با همبستگی، ناشدنی‌ها هم شدنی و ممکن می‌شود، گفت: در روستاها بویژه روستاهای مرزی باید اشتغال ایجاد شود و منابع صندوق کارآفرینی امید در اختیار کسب و کارهای خرد و کوچک در روستاها نیز قرار بگیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاریخچه ساخت ساعت در سوئیس، عنوان کرد: قطعات ساعت در این کشور در روستاها ساخته و در نهایت در یک کارخانه به هم متصل می‌شدند و امروز شاهد برتری برند ساعت این کشور در جهان هستیم.

نعمت زاده ادامه داد: باید از کارگاه‌های کوچک اشتغال آغاز شود و به مرور این کارگاه‌ها توانمند شوند و فعالیت‌شان را گسترش دهند. منابع را نباید به یکباره برای راه‌اندازی یک واحد بزرگ بدون برنامه مشخص صرف کرد.

وی تولید و اشتغال را همان طور که مد نظر مقام معظم رهبری است، مکمل یکدیگر توصیف کرد و افزود: تسهیلات ارزان‌قیمت به تنهایی تضمین‌کننده اشتغال نیست و باید از تولید نیز حمایت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح حمایت از صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد: حدود 25 هزار واحد در قالب این طرح مورد حمایت قرار گرفتند و برای رونق تولید تسهیلات دریافت کردند.

وی در خصوص انتخاب شعار تدبیر و امید برای دولت یازدهم عنوان کرد: در زمان انتخاب این شعار کشور در شرایطی بود که به آنچه در این شعار تاکید شده نیاز داشت، شعاری که با بهره‌گیری از آن جامعه به درستی حرکت کند.

نعمت زاده با بیان اینکه طرحی برای اصناف طراحی شده است، افزود: این طرح در دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است که به این طریق نیم میلیون واحد از صنوف تولیدی مورد حمایت قرار بگیرند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: