• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10484-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار عنوان کرد:

اجرای طرح های بزرگ آبرسانی در استان مرکزی در دولت تدبیر و امید

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: با توجه به مشکلات عدیده ناشی از کمبود آب شرب در شهرهای خمین، محلات، دلیجان، نیم‌ور، تفرش و ساوه، برنامه‌ریزی و تامین اعتبار لازم برای رفع معضل در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و با اجرایی شدن این طرح‌ها، آبرسانی به شهرهای خمین، محلات، نیم‌ور و دلیجان از خط انتقال سد کوچری گلپایگان انجام شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری استانداری مرکزی، عزیز فیلی افزود: با اجرای این پروژه‌ها مردم شهرهای محلات، نیم‌ور و دلیجان از آب شرب خط انتقال سد کوچری برخوردار شدند و بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به شهر خمین از تابستان امسال آغاز خواهد شد .

وی تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهر محلات و نیم‌ور با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان اجرا و با احداث تصفیه‌خانه و ایستگاه پمپاژ آب با صرف اعتبار 4.5 ميليارد تومانی، آب سد کوچری گلپایگان وارد شبکه آبرسانی شهر محلات شد .

معاون استاندار مرکزی به صرف اعتباری بالغ بر 4.5 میلیارد تومان برای آبرسانی از خط انتقال سد کوچری به شهر دلیجان اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن طرح آبرسانی به شهرستان‌های محلات و دلیجان، 25 روستا نیز در حوزه این دو شهرستان از آب شرب این خط انتقال بهره‌مند می شوند .

فیلی از مشارکت بخش خصوصی در طرح آبرسانی به شهر خمین بعنوان یک طرح هوشمندانه در دولت تدبیر و امید یاد کرد و گفت: آبرسانی به شهر خمین در قالب طرح " bot"   (ساخت، بهره برداری و انتقال) با مشارکت سرمایه گذار ذیصلاح و هزینه کرد 50 میلیارد تومان صورت گرفته و همزمان با اجرای این طرح آبرسانی به 60 روستای شهرستان خمین با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان در دست اقدام است که در این رابطه تاکنون امکان انتقال آب شرب از خط انتقال سد کوچری به 17 روستای این شهرستان فراهم شده که امید است در تابستان سال جاری اهالی این روستاها از آب شرب خط انتقال مذکور برخوردار شوند .

وی اضافه کرد: اجرای رینگ شمالی شهر اراک بطول 5.3 کیلومتر و احداث مخزن 10 هزار مترمکعبی با صرف اعتباری بالغ بر10 میلیارد تومان، از دیگر اقدامات دولت در بخش آبرسانی به شهر اراک از خط انتقال سد کمال صالح است .

فیلی در پایان گفت: آبرسانی به شهر تفرش از سرچشمه هفتیان با 60 کیلومتر خط انتقال و با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان در دست اقدام است و عملیات آبرسانی به شهر ساوه نیز از خط انتقال سد کوچری با اجرای خط انتقالی بطول 133 کیلومتر از تصفیه خانه دودهک دلیجان آغاز شده که با برآورد هزینه ای بالغ بر 250 میلیارد تومان به مخزن 5 هزار مترمکعبی یحیی آباد شهر ساوه خواهد رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: