• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10984-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در سال 96؛

پایش دقیق، مانع ارجاع صنایع استان مرکزی به دادگاه شده است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی از نبود مورد خاص تخلف در بخش صنعت استان که ارجاع به دستگاه قضا را باعث شود، خبر داد و گفت: این مهم حاصل پایش‌های مستمر و سختگیرانه در سال جاری است.

سعید محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: پایش واحدهای صنعتی استان به دو بخش پایش واحدهای صنعتی بزرگ و واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تقسیم‌بندی می‌شود.

وی بیان کرد: خروجی دودکش واحدهای صنعتی بزرگ که حدود 15 واحد را شامل می‌شود، به صورت لحظه‌ای از طریق سیستم مانیتورینگ رصد می‌شود و در کنار این موضوع گشت‌های هفتگی نیز که در قالب تیم‌های مشخص تعریف شده است، به صورت هفتگی وضعیت این واحدها را بررسی می‌کنند.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی در خصوص نتیجه پایش واحدهای صنعتی بزرگ، عنوان کرد: اواخر سال گذشته به دو واحد از جمله پالایشگاه که در بخش کاتالیزها مشکل داشت اخطار کتبی ارسال شد و موارد اصلاح شد. در سال جاری تخلف و تخطی از استانداردهای تعریف شده زیست محیطی انجام نشده و واحدهای صنعتی بزرگ استانداردهای تعریف شده را رعایت کرده‌اند.

محمودی در رابطه با پایش سایر واحدهای صنعتی با تاکید بر این نکته که نظارت‌ها دقیق‌تر انجام می‌شود، افزود: پایش سایر واحدهای صنعتی به صورت غیرمترقبه توسط گشت‌های پایش و شبانه روزی انجام می‌شود و در صورت رصد تخلف به سرعت اقدام و واحد مربوطه ملزم به اصلاح موارد می‌شود.

وی عنوان کرد: اواخر سال گذشته حدود پنج واحد صنعتی آلومینیوم سازی غیر مجاز پلمب شدند و در خصوص رعایت استانداردها توسط واحدهای صنعتی کوچک و متوسط سختگیرانه برخورد می‌شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی با اشاره به کاهش تعداد روزهای آلوده به دو روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیان کرد: در کنار تاثیر بارندگی، امسال شاهد کاهش ریزگردها و نیز کاهش تخلف صنایع بودیم که مجموعه این موارد باعث کاهش تعداد روزهای آلوده در استان شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: