• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2591-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

برداشت جو در 6500 هکتار از اراضی ساوه آغاز شد

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی ساوه گفت: برداشت محصول جو از 6500 هکتار از اراضی این شهرستان از 24 اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است.

محمودرضا خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: عملکرد محصول جو در اراضی شهرستان به میزان چهار تن در هکتار است و پیش بینی می‌شود با اتمام عملیات برداشت افزون بر 26 هزار تن جو از اراضی شهرستان برداشت شود.

وی به ارقام غالب جو در شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: ارقام غالب جو در این شهرستان شامل ریحانه، نصرت، بهرو و یوسف است که قابل برداشت است.

این مقام مسئول در جهاد کشاورزی ساوه در ادامه به خرید تضمینی محصول جو نیز اشاره کرد و افزود: امسال هم به مانند سال گذشته خرید محصول جو به قیمت تضمینی توسط دولت به مبلغ هزار و 30 تومان و طبق روال گذشته از طریق کارگزاری تعاونی روستایی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با خرید تضمینی محصول جو از طریق کارگزاری تعاونی روستایی به مبلغ ذکر شده، محصول خریداری شده از طریق بورس عرضه و به هر قیمتی که در بورس فروخته شود به حساب کشاورز واریز خواهد شد.

خلیلی بیان کرد: چنانچه بورس به قیمتی کمتر از قیمت تضمینی محصول جو را به فروش برساند مابقی آن از طریق دولت و در قالب یارانه حمایتی به حساب کشاورز واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: سیاست دولت در خرید تضمینی جو در راستای تشویق کشاورز به تولید این محصول و ادامه تولید و از همه مهمتر تضمین تولید صورت می‌گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: