• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-12384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

محتشمی‌پور:

برای بیان و پیگیری خواسته‌های به حق مان باید در انتخابات شرکت کنیم

یک فعال سیاسی گفت: برای بیان و پیگیری خواسته‌های به حق مان باید در انتخابات شرکت کنیم و انتخابی آگاهانه که به مصلحت جامعه باشد داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فخرالسادات محتشمی‌پور با حضور در اراک در جمع حامیان روحانی با تاکید بر این نکته که زن و مرد ایرانی امنیت و آرامش می‌خواهند، بیان کرد: امنیت و صلح رشد جامعه را به همراه دارد.

وی اظهار کرد: شعارهایی که کاسبان تحریم با پوشش منافع ملی می‌دهند را خاموش می‌کنیم.

وی قهر با انتخابات و رای ندادن را سازوکار افرادی دانست که آبادی ایران را نمی‌خواهند، عنوان کرد: ما طرفدار اجرای بدون تنازل قانون اساسی هستیم و نباید رای مردم که در این قانون نهفته است نادیده گرفته شود. در صورتی که کل این قانون اجرا شود رضایت اکثریت جامعه حاصل می‌شود.

محتشمی‌پور با بیان اینکه به روحانی رای می‌دهیم تا فرصت و مجال اجرای قانون حقوق شهروندی را داشته باشد، افزود: در صورتی که بخواهند ما را محدود کنند باید مانع از حضور ما در پای صندوق‌های رای شوند ولی ما به سوی تعیین سرنوشت‌مان حرکت می‌کنیم.

این فعال سیاسی عنوان کرد: کسانی هستند که در این روزهای آخر باید با آنها گفت‌وگو کنیم. ما اهل دعوا نیستیم. دعوا و جدل مختص بداخلاقانی است که با دروغ، نیرنگ و تزویر به صحنه می‌آیند. ما دست مخالفانمان را به شرط رعایت اخلاق می‌بوسیم.

وی با تاکید بر این نکته که ما باید اخلاق را به نسل جوان جامعه آموزش دهیم، عنوان کرد: چرا برخی افراد مروج بداخلاقی از راه‌های مختلف از جمله از طریق رسانه ملی هستند و تنها قصد بداخلاقی و سیاه‌نمایی دارند.

محتشمی‌پور خطاب به بداخلاقان، بیان کرد: تنها آمدید بگویید دولت هیچ اقدامی انجام نداده و سیاه‌نمایی کنید و با اینهمه انتظار تشویق هم دارید.

این فعال سیاسی با بیان این نکته که ما به روحانی رای می‌دهیم به این دلیل که برجام را به فرجام رساند، عنوان کرد: آرامش و امنیت حاصل این اقدام بود. فضای نقد دولت تدبیر و امید از دیگر شاخصه‌های این دولت بود در صورتی که امکان نقد در مدت هشت ساله قبل از این دولت وجود نداشت و از روزنامه‌ای خاص که با آنها هم‌راستا بود به عنوان منتقد تقدیر می‌شد، اما در دولت تدبیر و امید مخالفان هم به بیان نقدهای خود می‌پرداختند.

وی با بیان این نکته که در کشور ما خودی و غیر خودی وجود ندارد و همگی یک ملت هستیم، ادامه داد: اجازه نقد بدهید و از نقد نهراسید. باید توجه داشته باشیم که در این فضا می‌توان انتظار و امید رشد و تحول مثبت را داشته باشیم.

این فعال سیاسی افزود: ما نمی‌گوییم دولت تدبیر و امید در عمر چهارساله خود و بعد از دوران هشت ساله‌ای که صدمات بسیاری به کشور وارد شد، تمامی مشکلات را حل کرده است، قطعا ما هنوز مشکلاتی در بخش‌های مختلف از جمله سالمندان، بانوان، کودکان و محیط زیست داریم، اما این موارد در حقوق شهروندی دیده شده و امیدواریم با تداوم این دولت فرصت رسیدگی به سایر مشکلات فراهم شود.

محتشمی‌‌پور با بیان اینکه با انتخاب خوب می‌توانیم حرکت به سوی آبادانی را شاهد باشیم، رفع حصر را از مهمترین خواسته‌های مردم عنوان کرد و افزود: این مطالبه هنوز باقی مانده و روحانی گفته اگر لازم باشد هزار مرتبه دستان مقام معظم رهبری را برای تحقق این مطالبه می‌بوسد و امیدواریم که این مطالبه محقق شود.

وی خطاب به افرادی که در این جمع حاضر نبوده‌اند، اما اهل تعقل و تفکر هستند، گفت: افرادی که هنوز همراه نشده‌اند و شک و تردید دارند، امیدواریم در این روزهای پایانی همراه شوند و کودکانی را نظاره‌گر باشند که حق رای دادن ندارند، اما برای چهار سال از رای ما متاثر می‌شوند.

محتشمی‌پور رای این دوره را 40 ساله توصیف کرد و افزود: رای این دوره تبعات چندین ساله دارد و باید با دقت نظر و تعقل همراه باشد که به دوران رکود و خطر جنگ علیه کشور بازنگردیم، دورانی که ارز دارو صرف واردات ماشین‌های لوکس به کشور می‌شد و وزیر بهداشت وقت در راستای مخالفت با این موضوع از مسئولیت کناره گرفت.

وی امکان بیان مطالبه را در صورت شرکت در انتخابات ممکن دانست و افزود: افرادی که در انتخابات شرکت نمی‌کنند قطعا نمی‌توانند مطالبه داشته باشند. برای بیان و پیگیری خواسته‌های به حق باید در انتخابات شرکت کنیم و انتخابی آگاهانه که به مصلحت جامعه باشد داشته باشیم.

این فعال سیاسی عنوان کرد: ما برای پیروزی جشن می‌گیریم، نه اینکه به خشونت متوصل شویم و هموطنانمان را با مشکلاتی مواجه کنیم که کماکان وجود دارد و حصر نمونه بارز آن بوده است. امیدواریم با حضوری پرشور جشن انتخابی شایسته را در کنار یکدیگر برپا کنیم.

به گزارش ایسنا، لیلی رشیدی نیز قرار بود در این مراسم حضور یابد که این امکان حاصل نشد و وی در تماس تلفنی پیام خود را به سمع حضار رساند.

وی در این پیام با تاکید بر لزوم حضور حداکثری در انتخابات، گفت: باید با امید به آینده برای تداوم راهی که آغاز کرده‌ایم در انتخابات حضور یابیم.

وی بیان کرد: نباید هشت سال مشقت و مشکلاتی که برای کشور حاصل شد را فراموش کنیم. باید با هوشیاری و اگاهی پای صندوق رای حاضر شویم و فردایی بهتر را رقم بزنیم.

حسین زمان نیز که در این جمع حضور داشت، با بیان اینکه 15 سال است در حصر هنری به سر می‌برم، عنوان کرد: با وجود این شرایط باز هم در انتخابات شرکت می‌کنم و باور دارم که مردم آینده و سرنوشت یک کشور را رقم می‌زنند.

مریم معترف نیز گفت: همه با هم در انتخابات شرکت می کنیم و من وظیفه دارم پیام شهاب حسینی، جمشید مشایخی و لیلی رشیدی را نیز به شما برسانم پیامی که از حضورشان در انتخابات و رای به روحانی خبر می‌دهد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: