• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-12584-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی:

پاره کردن بنر دو نامزد انتخاباتی منشاء خارجی دارد/آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی از بررسی موضوع پاره کردن بنرهای نامزدهای ریاست جمهوری و احتمال نقش منافقین و دشمنان در خارج از کشور به این موضوع خبر داد.

شکرالله‌حسن‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه موضوع پاره کردن بنرهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی که عمدتا مربوط به حجت‌الاسلام روحانی و حجت‌الاسلام رییسی است مستندسازی شده است، گفت: طبق بررسی و پیگیری‌های انجام شده سرنخ این موضوع احتمالا مربوط به منافقین و دشمنان در خارج از کشور است.

وی در خصوص هدف این اقدام تصریح کرد: دشمنان قصد ایجاد تنش در جامعه و ایجاد زمینه درگیری بین ستادهای انتخاباتی را دارند و به این طریق سعی می کنند به اهداف خود دست یابند. ستادهای انتخاباتی در این رابطه آگاه شده‌اند و در صورت اعتراض بهترین اقدام شکایت کتبی و ارجاع به ستاد انتخابات است.

وی در رابطه با موضوع تامین امنیت برگزاری انتخابات در استان مرکزی، عنوان کرد: از مدت‌ها قبل موضوع امنیت انتخابات مطرح شده و این بخش شامل سه مقطع پیش از انتخابات، روز انتخابات و بعد از انتخابات می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری استان مرکزی ادامه داد: طرح‌های امنیتی برای سه مرحله تهیه و به استان ابلاغ داده شد و این طرح‌ها در کمیته امنیتی ستاد انتخابات مورد بررسی و بر اساس شرایط هر شهرستان بومی‌سازی شده است.

حسن‌بیگی افزود: طرح‌های مختص هر یک از شهرستان‌های استان تهیه و تصویب و ابلاغ شده است. بر این اساس هر دستگاه و نهادی به صورت واضح و دقیق نسبت به وظایف امنیتی خود در سه مقطع مذکور مطلع است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی با بیان اینکه تمامی موارد تخلف نامزدهای انتخاباتی شهر و روستا و نیز ریاست جمهوری رصد می‌شود، اظهار کرد: تخلفات به دستگاه قضا ارجاع داده شده است.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی در خصوص مهمترین تخلفات انتخاباتی، بیان کرد: در رابطه با انتخابات شورای شهر هر نامزد می‌تواند در هر منطقه شهری یک ستاد و مقابل ستاد از یک بنر در اندازه 70 در 100 سانتی‌متر استفاده کند و برای طراحی پوستر نیز تنها مجاز به چاپ دو نوع عکس و پوستر هستند.

حسن‌بیگی ادامه داد: در این رابطه تخلفاتی انجام شده که بنرهای بیش از اندازه استاندارد تعریف شده جمع‌آوری و مراتب تخلف نیز به دستگاه قضا ارجاع و از تخلفات انجام شده عکسبرداری شده است.

وی اعزام برخی از افراد جهت تبلیغ به تعدادی از روستاها و شهرها را از دیگر موارد تخلف عنوان کرد و افزود: این افراد برای یک نامزد خاص اقدام به تبلیغ می‌کنند که موضوع از طریق مبادی ذیربط پیگیری می‌شود.

حسن‌بیگی با بیان اینکه در استان مرکزی مانند سایر استان‌های کشور آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات وجود دارد، عنوان کرد: تعرفه‌ها و اقلام مورد نیاز و صندوق آراء آماده توزیع به فرمانداری‌هاست.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی زمان توزیع صندوق آراء و تحویل تعرفه‌ها به فرمانداری‌های استان را ساعت پنج صبح روز چهارشنبه عنوان کرد و افزود: یک میلیون و 210 هزار تعرفه ریاست جمهوری برای استان در نظر گرفته شده و از این بابت کمبودی نخواهیم داشت.

حسن‌بیگی در خصوص تعداد افرادی که با ستاد انتخابات استان مرکزی همکاری دارند، افزود: 25 هزار نفر از بخش‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، هیات‌های اجرایی، نمایندگان فرماندار، نیروی امنیتی و ... در روز 29 اردیبهشت ماه با ستاد همکاری خواهند داشت.

وی در خصوص تعداد شعب اخذ رای در استان مرکزی، عنوان کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری هزار و 70 شعبه و برای انتخابات شورهای شهر و روستا هزار و 400 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: