• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2285-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

با حضور ایتالیایی‌ها در اراک؛

برای اولین بار در ایران، سازه‌های اقامتی موقت در استان مرکزی برپا می‌شوند

برای اولین بار در ایران، س ازه های اقامتی موقت با حضور سرمایه گذاران شرکت ایتالیایی "سیلک رود" در استان مرکزی برپا می شود و در واقع این شرکت در حوزه گردشگری در استان  سرمایه‌گذاری خواهد کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی پس از نشست با مدیران شرکت ایتالیایی «سیلک‌رود»، گفت: برای اولین بار در کشور، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جهت ساخت اقامتگاه‌های موقت و با استانداردهای بین‌المللی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: این قرارداد را باید میوه شیرین درخت برجام دانست که پس از گشایش‌های بین‌المللی و پیگیری های اداره کل منعقد شده و فردا اولین پروژه در این حوزه با حضور مدیران این شرکت و مدیران استان در محل خورهه محلات کلنگ‌زنی خواهد شد .

وی افزود: این شرکت پس از خرید زمین، سرمایه گذاری کامل و مدیریت را بر عهده می گیرد و تنها موردی که می بایست در استان پیگیری شود، صدور مجوزهای لازم است. این نوع قرارداد بسیار مطلوب و در بعد اقتصاد داخلی، راهگشاست .

وی اظهار کرد: در تولید این سازه ها که در کمتر از یک روز بنا می شوند، به غیر از کیفیت، کلیه آداب ملی و مذهبی ایرانیان در نظر گرفته شده و در حد یک هتل 5 ستاره به گردشگران خدمات رسانی می کند. این سازه ها با نام یونا هاوس و یونا گاردن، پیش از این در نقاط مختلف دنیا نصب شده که آخرین نمونه آن هفته گذشته در فرانسه افتتاح شده است. در سازه یونا هاوس، خانه ای کوچک با ظرفیت 5 تا 10 نفر دارای 3 اتاق خواب، سالن پذیرایی، دو سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه احداث می شود .

حسینی در ادامه گفت: این پروژه برای اولین بار در ایران اجرا می شود و در حقیقت استان مرکزی به یک پایلوت برای کشور تبدیل خواهد شد .

مدیرکل افزود: یکی دیگر از محاسن این سازه ها، خدمات رسانی ارزان قیمت و ایجاد شغل برای 20 نفر است که این مورد بسیار مدنظر دولت تدبیر و امید بوده و هست .

مدیرعامل شرکت سیلک رود نیز در ادامه، گفت: در دولت گذشته دست اندرکاران این شرکت حتی تمایلی برای سفر به ایران نداشتند، اما در دولت فعلی و گشایش های پس از برجام، ایران را به عنوان مقصدی مطمئن برای سرمایه گذاری می دانند، از همین رو برای هر پروژه مبلغ 4 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد که با توجه به تعداد بسیار زیاد سازه که مدنظر شرکت برای احداث در استان مرکزی و سپس استان های دیگر است، مبلغ بسیار قابل توجهی خواهد بود .

دکتر مایکل تاجری افزود: در این سازه های بین راهی و گردشگری تمام خدمات مورد نیاز ارائه می شود و حتی برای کاهش تصادفات، 2 ساعت محل خواب رایگان در اختیار رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی قرار می گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: