• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-5787-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیشرفت 75 درصدی احداث 10 کیلومتر باقیمانده از بزرگراه اراک-فرمهین

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از پیشرفت 75درصدی عملیات تکمیل 10 کیلومتر باقیمانده از بزرگراه 42 کیلومتری اراک-فرمهین خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، مجید شارقی در جریان بازدید محفوظی معاون حقوقی، امورمجلس واستان‌های وزارت راه و شهر سازی افزود: توسعه و تکمیل بزرگراه 42 کیلومتری اراک-فرمهین با توجه به مطالبات مردمی، پیگیری نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استانی در یک دهه اخیر به طور جدی مدنظر این اداره کل بوده است.

وی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تا پایان سال گذشته حدود 30 کیلومتر از این محور پرتردد و راهبردی چهارخطه شده است. از آنجاکه این جاده از محورهای پرتردد و شریانی استان مرکزی محسوب می‌شود تکمیل قطعات باقیمانده این بزرگراه را با جدیت در دستور کار خود داریم.

شارقی وجود معارض و مشکلات تملک اراضی روستایی در برخی نقاط این محور و همچنین عدم تخصیص به موقع اعتبارات این پروژه را علت اصلی کندی تکمیل این پروژه در یک دهه اخیر عنوان کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: در پروژه احداث 10 کیلومتر باقیمانده این بزرگراه که به عرض 24.6 متر و با پیشرفت کار 75 درصدی در حال انجام است، تاکنون 1800 متر مکعب عملیات خاکبرداری و 2100 متر مکعب عملیات خاکریزی انجام شده است .

گفتنی است اعتبار هزینه شده این پروژه تا کنون 120 هزار میلیون ریال بوده و جهت تکمیل آن به 200هزار میلیون ریال اعتبار جدید نیاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: