• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-13184-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

اورژانس بيمارستان خنداب به بهره‌برداري رسيد

استاندار: درخت ارزشمند طرح تحول سلامت به بار نشسته است

استاندار مرکزی گفت: افتتاح این بیمارستان دستاورد بزرگ برنامه تحول نظام سلامت است که به همت دولت یازدهم اجرایی شد و توانست حداقل های زیربنایی حوزه درمان را در شهرستان محروم خنداب به ثمر برساند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، محمود زمانی‌قمی در آئین گشایش اورژانس تنها بیمارستان شهرستان خنداب، اظهار کرد: ساخت این بیمارستان از مطالبات جدی مردم خنداب از سال‌های گذشته بود. این طرح درمانی سال‌ها نیمه‌کاره رها شده بود ولی به همت دولت یازدهم به انجام رسید .

وی گفت: مردم شهرستان خنداب قبل از راه‌اندازی بیمارستان مهر در صورت نیاز درمانی مجبور به تردد به شهرهای همجوار بودند و خدمات درمانی را تنها از طریق هشت پزشک عمومی دریافت می‌کردند ولی اجرایی شدن سیاست‌های حوزه سلامت دولت موجب شده شمار پزشکان عمومی و متخصص این شهرستان محروم به 24 نفر برسد و سهولت و کیفیت در خدمات درمانی حاصل شود .

وی اظهار کرد: امسال جاورسیان نیز دارای درمانگاه شبانه‌روزی می‌شود و این مهم نیز میوه دیگری از درخت ارزشمند برنامه تحول سلامت است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: استان مرکزی در چهار سال گذشته با کمبود شدید تخت بستری مواجه بود و مردم در این خصوص مشکلات اساسی داشتند .

دکتر حسن طاهر احمدی افزود: در این مدت اقداماتی نظیر افزایش تخت بستری در بیمارستان ولیعصر(عج) به 486 تخت، ساخت مرحله دوم بیمارستان آیت الله خوانساری و افزایش تخت بستری به 96 تخت انجام شده و ظرف سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد .

وی اظهار کرد: مجوز برای 64 تخت بستری بیمارستان مهر خنداب اخذ شده و در چند ماه آینده متخصص اطفال، زنان و داخلی در این مرکز درمانی مقیم می‌شود .

طاهر احمدی گفت: برای ساخت بیمارستان مهر خنداب از سال 88 تاکنون، 90 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: