• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

برای اولین بار در ایران،

کلنگ اقامتگاه های موقت در خورهه محلات به زمین زده شد

برای اولین بار در ایران کلنگ اقامتگاه های موقت در خورهه محلات بزمین زده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، کلنگ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری شرکت ایتالیایی در روستای تاریخی خورهه با حضور مسئولین استان و شهرستان و سرمایه گذاران این طرح به زمین زده شد.

در حاشیه این مراسم علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات به ایسنا گفت: امروزه صنعت توریسم در دنیا و کشورمان در حال رشد بوده و هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه توجیه اقتصادی دارد.

وی افزود: با توجه به وجود جاذبه های گردشگری و طبیعی و تاریخی و نیز به لحاظ دسترسی جمعیت 30 میلیونی مرکز کشور در یک مدت زمان کوتاه به خورهه این منطقه جهت کلنگ زنی پروژه اقامتگاه های موقت با سرمایه گذاری یک شرکت ایتالیایی در نظر گرفته شده است.

زینی وند مشخصات این طرح را تشریح کرد و افزود: با توجه به ضعف هتلینگ در ایران و مخصوصا در شهرستان محلات و نیز با توجه به زمانبر بودن ایجاد هتل و صرف هزینه های زیاد برای آن، پس از انجام کارهای کارشناسی این طرح به عنوان یک طرح میانبر انتخاب شده و برای انجام این پروژه 4میلیارد تومان با همکاری یکی از اهالی خورهه و شرکت مذکور بصورت سرمایه گذاری مشترک مساوی اجرا خواهد شد.

وی مدت زمان اجرای این طرح را 60 روز اعلام کرد و افزود: فاز اول این طرح تحت عنوان رستورانهای سنتی، ایرانی و ایتالیایی ظرف مدت 14 روز و فاز بعدی که هتلینگ است تا 60 روز آینده آماده بهره برداری است، این طرح به صورت مستقیم زمینه اشتغال 15 نفر و اشتغال 50 نفر نیز به صورت غیر مستقیم را ایجاد می کند و در هر شب ظرفیت پذیرش 50 نفر در یک فضای مشابه با هتل 5 ستاره و 100 نفر جهت اقامت موقت را فراهم می کند.

سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان نیز در گفتگو با ایسنا از ایجاد اقامتگاه های موقت این شرکت در 18 نقطه شهرستان های محلات و دلیجان خبر داد و افزود: شهرستان های محلات، دلیجان و خمین یک کریدور گردشگری بی نظیر در استان و کشور هستند که می توانند در جذب گردشگر و رونق اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همت و همکاری بخشداران و شهرداران می تواند در سرعت و ارتقا بخشی این طرح موثر باشد.

حسینی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی نیز ضمن معرفی شرکت راه ابریشم از اجرای این طرح برای اولین بار در استان مرکزی بعنوان پایلوت نام برد و گفت: با مشارکت بخش خصوصی و شرکت ایرانی ایتالیایی راه ابریشم این طرح ابتدا در شهرستان محلات و سپس سراسر نقاط گردشگری استان اجرایی می شود.

دهستان خورهه در فاصله 40 کیلومتری شهرستان محلات واقع است و ستون های خورهه مربوط به دوره ساسانیان که نزدیک به مجموعه آبدرمانی آبگرم است در این منطقه قرار دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: