• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-2791-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

فرصت های سرمایه گذاری شرکت ایتالیایی در بخش معدن استان مرکزی بررسی شد

با حضور هیات ایتالیایی فرصت های سرمایه گذاری شرکت ایتالیایی در حوزه معدنی در استان مرکزی بررسی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود نعمتی مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در حاشیه جلسه اي که با حضور معاون استاندار، رئيس خانه صنعت و معدن و سرمايه گذاران ايتاليايي در راستای بررسی فرصت هاي سرمايه گذاري در بخش معدن استان مركزي برگزار شد، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی قبلی جلسه سرمایه گذاری خارحی با یک شرکت ایتالیایی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این بررسی ها در راستای سرمایه گذاری در حوزه ماشین آلات معدنی انجام می شود، افزود: این شرکت سازنده ماشین آلات معدنی در ایتالیاست و مقرر شد که به جاری واردات این ماشین ها به استان با مشارکت این شرکت و با استفاده از امکانات و کارخانجات استان، نسبت به سرمایه گذاری جهت ساخت این ماشین آلات در استان اقدام شود.

نعمتی گفت: جلسه امروز بیشتر برای آشنایی با فرصت ها و امکانات استان و تولیدات سنگ و بازارهای سنگ امجام شد و ما کلیه حمایت هایی که دولت می تواند در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار دهد تبیین کردیم و مقرر شد این هیات اطلاعات یاد شده را با مدیران این شرکت در ایتالیا در میان بگذارند و در جلسات بعدی با آمادگی بیشتری جهت تصمیم گیری در جلسات حضور پیدا کنند.

وی گفت: با توجه به ظرفیت های معدنی استان، نزدیک به 63 درصد تراورتن کشور در استان تولید می شود و وجود بیش از 500 واحد تولید سنگ باعث می شود که سرمایه گذاران جهت حضور در استان اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی افزود: بعد از برجام میزان حضور سرمایه گذاران خارجی در استان بسیار بالا رفته و جهت بازدید از فرصت های موجود در استان حضور پیدا می کنند و برخی حتی در مراحل انعقاد قرارداد بوده و حتی تا احداث کارخانه هم پیش رفته اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: