• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2187-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تاکید معاون فرماندار اراک بر توجه به اثربخشی برنامه های بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام

معاون سیاسی فرماندار شهرستان اراک گفت: تمامی متولیان موظفند نسبت به پیش‌بینی اجرای مراسم در سطوح شهر، بخش و روستاهای تابعه اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، زارعی در جلسه ستاد بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت حماسه خونین 15 خرداد شهرستان اراک که در محل فرمانداری اراک برگزار شد، گفت: تشکیل کمیته اجرای مراسم 14 و 15 خرداد در سراسر استان بر عهده فرمانداران هر شهرستان است.

زارعی افزود: با توجه به دستورالعمل ارسالی از سوی وزیر کشور شایسته است نسبت به پیش بینی برگزاری مراسم به صورت یکپارچه از ساعت 19 همراه با سخنرانی، قرائت قرآن، مداحی، اقامه نماز مغرب و عشا و افطاری در شهر بخش و روستاهای تابعه به تفکیک مناسبت‌های 14 و 15 خرداد اقدام شود.

وی تاکید کرد: ارسال گزارشات درباره برگزاری برنامه‌های مناسبتی باید به موقع انجام شود، چراکه اگر این مهم با تاخیر صورت گیرد، اثربخشی کمتری خواهد داشت.

معاون فرماندار اراک گفت: تمامی اعضای استانی و مسئولین شهرستانی ستاد 14 و 15 خرداد حداکثر تا 17 خردادماه 96 باید نسبت به ارسال مستندات و تصاویر برنامه‌های اجرایی مربوط به این دو مناسبت اقدام کنند.

وی اظهار کرد: به این موضوع نباید از دید یک وظیفه اداری نگاه شود، چراکه حضرت امام خمینی(ره) متعلق به همه ماست و دین عظیمی بر گردن همه ما دارد. اگر امام نبود، معلوم نبود سرنوشت کشور و انقلاب اسلامی در سال‌های ابتدایی خود به کدام سو کشیده می‌شد و به کجا ختم می‌شد.

زارعی تصریح کرد: وظیفه همه ماست که یاد این عزیز سفر کرده را هرچه بیشتر و باشکوه‌تر از سال‌های قبل گرامی‌ داشته و به وصایای ایشان به طور واقعی عمل کنیم. به سخن طلایی ایشان مبنی بر اینکه نگوییم انقلاب برای ما چه کرده است، توجه کافی داشته باشیم و از خود بپرسیم که ما برای انقلاب چه کرده‌ایم.

معاون فرماندار اراک گفت: هر مسئولیت و جایگاهی که داریم، کوچک یا بزرگ باید قادر باشیم به این سوال پاسخ  دهیم که ما برای انقلاب و شهدای 15 خرداد چه کرده‌ایم. شهدا در اوج خفقان که افقی از پیروزی دیده نمی‌شد سینه سپر کرده و با نثار خون خود پایه‌گذار انقلاب شدند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی همچون مرکز بهداشت، دانشگاه‌ها، شورای شهر و شهرداری، بخشداری‌ها و ... برنامه‌های پیش بینی شده برای گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و تبیین اندیشه‌ها و شناخت آرمان‌های ایشان در بین نسل جوان را تشریح کردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: