• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2492-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام راحل شاگرد مکتب اسلام و قرآن کریم بود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زرندیه گفت: امام راحل عظیم الشان شاگرد شایسته مکتب اسلام و قرآن کریم بود.

حجت‌الاسلام اکبر قنبری به مناسبت فرا رسیدن بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در بین خدا و مردم و در میان تمام امت ها کسانی به عنوان جانشینان پیامبران برگزیده شدند که در قلمرو آیین پیامبر دستورات و فرامین را به شیوه راسـخ برای مردم بخوانـد و از آن درد و رنـج هایـی که پیامبـران الهـی از آن برخـوردار بودنـد، جانشینـانشان نیز بی نصیب نشده اند.

وی بیان کرد: علما و روحانیون که وارثین آن بزرگواران هستند در آن روزهای نخستین گشایش دین مبین اسلام تا به این عصر همیشه و در همه دوران‌ها در محراب های مساجد سنگر را خالی نکرده و اگر در اینباره متحمل هزاران سختی شده باشند راسخ تر و استوارتر از پیش بوده اند.

حجت‌الاسلام قنبری بیان کرد: یکی از آن شاگردان مکتب رسالت محمدی و یکی از آن متعلمانی که آئین اسلام را  به خوبی یاد گرفت و به خوبی به دیگران یاد داد و یکی از آن ابرمردانی که در این عرصه گیتی همچو گلی از بوستان شکوفه کرد یا همچو  نوری از ظلمات رسید و جهان را دوباره زنده و ازتاریکی ها رهایی اش داد امام خمینی(ره) بود.  

وی گفت: ایشان توانست به آن درجه راضیه مرضیه برسد و وقتی نفس مطمئنه‌اش به سمت لقای خداوندی پریدن گرفت، از مرگ نهراسید و شتابان به سوی یار رفت.

وی گفت: خدای بزرگ بندگانی دارد که از هوش و درایت سرشاری برخوردار هستند، آنهایی که دنیا را رها کرده و از بلا و فتنه آن هراس داشتند، به دنیا نگریستند و وقتی دانستند دنیا برای هیچ کسی قرار ابدی نیست، دنیا را همچو یک دریا قلمداد کردند و اعمال صالح خود را به شیوه یک کشتی مجسم کردند که به وسیله آن از دریای پر از تلاطم به ساحل نجات  رهنمون شدند و به جهان پر از نعمت‌ها و لذایذ ابدی دسترسی پیدا کردند.

این مقام مسئول در سپاه ساوه بیان کرد: ح ضرت امام خمینی (ره) از زمره مردان سالک راه حقیقت بود که توانست به شیوه ای این دنیای فانی را وداع گوید که بعد ازمدتها نام او ورد زبان خاص و عام باشد و برای همه روحانیون وارثان پیامبر(ص) الگو باشد و بدانند که اگر در طی کردن مراحل زندگی به مقام شامخ ایشان اقتدا شود، می توانند به مقصد حقیقی برسند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: