• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2587-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تمایل اساتید دانشگاه های کشور به عضویت در انجمن روانشناسی مثبت‌/ روانشناسی مثبت‌ نزدیکترین شاخه به روانشناسی اسلامی

دبیر و موسس "انجمن روانشناسی مثبت‌نگر - شاخه دانشجویی" در دانشگاه اراک گفت: در حال حاضر حدود 50 نفر از اساتید کشور برای عضویت در این انجمن اعلام علاقمندی کرده‌اند.

سجاد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: روانشناسی بنا به نیاز واقعی که مردم جهان به آن دارند، علمی است که بیشترین تعداد دانشجویان را در دنیا به خود اختصاص داده است.

مولوی گفت: در سال گذشته مقام معظم رهبری از اعتیاد، نزاع‌های خیابانی و طلاق در کشور به عنوان آسیب‌هایی یاد کردند که در کشور رو به افزایش هستند و به دولت تاکید کردند که این آسیب‌ها باید کاهش یابند. برای کاهش این آسیب‌ها مسلما باید از روانشناسان استفاده کنیم و لازمه این مهم آنست که روانشناسان را توانمند کنیم نه اینکه بر سر راه آنها محدودیت ایجاد کنیم.

موسس انجمن روانشناسی مثبت شاخه دانشجویی در دانشگاه اراک با بیان اینکه روانشناسی مثبت‌نگر نزدیکترین شاخه به روانشناسی اسلامی است، اظهار کرد: براساس نیاز روزافزون به این علم تا جای ممکن باید این علم را در جامعه و فرهنگ کشور بومی کنیم تا بتوانیم از آن به بهترین نحو بهره ببریم.

وی در ادامه گفت: در راستای دستیابی به اهداف مذکور فعالیت‌های مربوطه در دانشگاه اراک آغاز شده است و ضمن آنها با تلاش‌های اساتید روانشناسی دانشگاه و دکتر معماریان به عنوان نماینده انجمن روانشناسی آمریکا شاخه روانشناسی مثبت در دانشگاه‌های ایران ، اولین انجمن روانشناسی مثبت شاخه دانشجویی کشور در این دانشگاه ایجاد شد. از آنجاکه مجوز انجمن روانشناسی مثبت از سوی انجمن جهانی روانشناسی آمریکا صادر شده است پس این انجمن نیز دارای مجوزی معتبر و قوی است.

مولوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان بتوانند به عضویت این انجمن درآیند. ادامه داد: تفاوت در این است که انجمن‌های علمی موجود در دانشگاه‌ها عمدتا دانشجویی هستند، اما این انجمن تنها مختص دانشجویان نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 50 نفر از اساتید کشور برای عضویت در این انجمن اعلام علاقمندی کرده‌اند. با آغاز بکار دفتر انجمن تا یک هفته آینده فعالیت‌های انجمن به طور رسمی در این دانشگاه آغاز می‌شود که طی آن عضوگیری‌ها انجام می‌شود و کارگاه‌ها و همایش‌های در نظر گرفته شده برگزار خواهند شد.  

مولوی اظهار کرد: برگزاری همایش‌های تخصصی، اخذ مجوز برای چاپ فصلنامه تخصصی پیرامون روانشناسی مثبت‌نگر، برگزاری کارگاه‌های تخصصی روانشناسی و استفاده از حضور نماینده انجمن جهانی روانشناسی مثبت در این کارگاه‌ها و همایش‌ها از برخی برنامه‌های تدارک دیده شده در این انجمن است.  

وی تصریح کرد: برای دانشجویان برنامه‌های خاصی در نظر گرفته شده است که بیشتر به آموزش‌های آزاد ارتباط پیدا می‌کند و قصد داریم با آموزش‌ مهارت‌های مربوطه به استانداردهای جهانی در حوزه علم روانشناسی دست یابیم. روانشناسی مثبت یک علم نوین است و ما سعی داریم همچون علم نانو که در کشور با پیشرفت‌های بسیاری روبرو شد، ظرف چند سال به استانداردهای جهانی در این زمینه نیز برسیم.

مولوی گفت: اولین برنامه که توسط این انجمن برگزار خواهد شد برگزاری همایش تخصصی مثبت در سال جاری است و با آغاز سال تحصیلی جدید کارگاه‌هایی پیرامون روانشناسی مثبت برگزار خواهند شد. برگزاری سمینار و دیگر برنامه‌هایی که در حال طرح و بررسی هستند در دستور کار این انجمن قرار دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه روانشناسی مثبت به این برمی‌گردد که حال مردم چگونه بهتر شود با انتشار اطلاعیه‌هایی شهروندان اراکی نیز قادر خواهند بود در همایش‌های مربوطه شرکت کرده و از حضور اساتید متخصص بهره ببرند.   

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: