• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3492-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام جمعه ساوه: تنها راه نجات و پیشرفت کشور تداوم راه و آرمان امام است

امام جمعه ساوه گفت: تنها راه نجات، پیشرفت و توسعه کشور تداوم راه و خط امام و آرمان های آن بزرگوار است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: حضرت امام (ره) مظهر لطف خدا بر این کشور و مظهر امداد غیبی است. ایشان امداد غیبی پروردگار برای جهان اسلام در دوران معاصر و به ویژه برای کشور ما بود.

وی بیان کرد: عزت، شرافت، دیانت و استقلال کشور مدیون زحمات و مجاهدت‌های امام بزرگوار و شهیدان است و امروز این کشور نعمتی الهی است که توسط امام و شهدا به ما ارزانی شده است.

وی تجلیل از مقام امام و بزرگداشت شخصیت آن بزرگوار را یک فریضه سیاسی، ملی و اسلامی دانست و گفت: تجلیل واقعی از امام حفاظت از دستاوردهای انقلاب و حفظ آرمان‌های امام است.

امام جمعه ساوه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کسی به غیر از مقام معظم رهبری صلاحیت تفسیر آرمان‌های امام را ندارد، گفت: شاید بعضی بخواهند مدعی این کار شوند در حالی که چنین چیزی ممکن نیست و تنها شخصیت رهبر معظم انقلاب است که آرمان‌های آن امام عزیز را تبیین و تفسیر می‌کند.

وی بیان کرد: کسی صلاحیت تفسیر را دارد که حقیقتا جا پای امام گذاشته باشد و هر کس بخواهد خط و راه امام را ادامه دهد باید از مقام معظم رهبری تبعیت کند وگرنه هر کس که در خط مقام معظم رهبری نباشد در خط امام راحل هم نبوده و نیست.

امام جمعه ساوه در ادامه به محورهای مهم در آرمان‌های امام راحل اشاره کرد و گفت: اسلام خواهی، حفظ نظام اسلامی که از اوجب واجبات است، عدالت اجتماعی و فساد ستیزی، انحرافی بودن جریان جدایی دین از سیاست، اعتقاد به همراهی دیانت و سیاست و اهمیت حمایت از محرومین و مستضعفین از جمله آرمان‌های مترقی امام عزیز بود.

حسینی استکبارستیزی و نفی سازش با آمریکا و استکبار جهانی را از دیگر آرمان‌های امام بیان کرد و در خصوص فرا رسیدن سالروز قیام 15 خرداد نیز گفت: 15 خرداد شروع نهضت اسلامی بود که با مجاهدت‌های امام و بیداری ملت ایران به پیروزی و تاسیس نظام اسلامی ختم شد و ادامه این راه مفتخر به تبعیت از جانشین برحق حضرت امام است .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: