• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3892-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

رضایی:

روح انقلابی نهضت امام باید در ساختار نظام جمهوری اسلامی حفظ شود

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: باید روح انقلابی نهضت امام را در ساختار نظام جمهوری اسلامی حفظ کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ابراهیم رضایی در جلسه شورای اداری مشترک استان مرکزی و خمین که به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) در خمین برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) شخصیتی است که با نهضت خود ملت ما را عزیز کرده و ایران را به بازیگر درجه اول در عرصه بین الملل تبدیل کرده و از انزوا و نادیده انگاشته شدن خارج کرد.

وی افزود: در دورانی که جهان به دو قطب بلوک شرق به محوریت شوروی و بلوک غرب به محوریت آمریکا تبدیل شده بود و حکام کشورهای مختلف به این نتیجه رسیده بودند که برای حیات سیاسی باید به یکی از این دو بلوک متکی باشند، امام راحل با شعار نه شرقی و نه غربی نهضت خود را آغاز کرد. معجزه امام را باید در این برهه دید چراکه در زمانی که هیچ کشوری جرات ابراز وجود نداشت و زمانی که دین افیون ملت ها نامیده می شد، ایشان نظامی را با گفتمان توحیدی و دینی پایه گذاری کرد.

رضایی گفت: عجیب اینکه دو قطبی که در جنگ سرد به سر می بردند، وقتی ندای امام را شنیدند، در راستای خاموش کردن این ندا با یکدیگر همراه شدند و بلافاصله پس از پیروزی انقلاب توطئه های مختلف علیه نظام اسلامی آغاز شد.

وی بیان کرد: ناامنی ها و قائله های مختلف و ترورها در این دوران کشور را فرا گرفت و فضای کشور را نگران کننده کرد، جنگ 8 ساله و تهاجم فرهنگی و تحریم اقتصادی این کشور را درگیر توطئه کردند، اما این نظام به برکت اتحاد و انسجام مردم و پیوند آنان با امام تمام این توطئه ها را پشت سر گذاشت و نظام اسلامی به عنوان نظامی قدرتمند در عرصه بین المللی ظاهر شد.

رضایی با بیان اینکه دشمنان تلاش کردند اثربخشی این نظام را کاهش دهند، اما موفق نشدند، گفت: آنها امروز هم حاضرند با نظام جمهوری اسلامی کنار بیایند به شرط اینکه این نظام از اصول خود فاصله بگیرد.

وی افزود: اسراییل نیز از انقلاب ایران بسیار هراس داشت و امروز پیش بینی هایش در این خصوص که انقلاب ایران دامان اسراییل را خواهد گرفت محقق شده و این رژیم امروز در فضای تنگی گرفتار شده و مرگ خود را مشاهده می کند.

رضایی با بیان اینکه امریکا نیز امروز شاهد کاهش میزان نفوذ خود در منطقه است، گفت: آمریکا و حاکمان سعودی با ظهور داعش به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی بودند و برای این هدف هزینه بسیار کردند ولی ایران با حکمت و اقتدار این دوران را پشت سر گذاشت و امروز شاهدیم داعشی که بنا بود به عنوان بازوی حمایت کننده اسراییل ایفای نقش کند، نفس های آخر را می کشد.

وی تصریح کرد: کل جهان امروز پیام امام را دریافتند و تهدید داعش نیز برای ایران به فرصت برای این کشور تبدیل شد.

رضایی با بیان اینکه امروز معتقدیم در عرصه بیرونی تهدیدی برای ایران وجود ندارد و تهدیدهای محتمل برای نظام اسلامی به درون بازمی گردد، افزود: اقدام اخیر آمریکا و سلاح هایی که به منطقه و عربستان آوردند در واقع اقدامی برای غارت عربستان است.

وی اظهار کرد: اگر حاکمان و مسئولان ما از گفتمان امام و ارزش های انقلاب فاصله بگیرند، برای این نظام تهدید ایجاد خواهد شد. اگر فساد در سیستم و ساختار نظام وارد شود قطعا تهدید است و اگر فقر و محرومیت در میان مردم زیاد شده و مسئولان به اشرافی گری روی بیاورند تهدید ایجاد می شود.

وی بر لزوم صیانت از گفتمان امام و پافشاری بر آن تاکید کرد و گفت: باید به هر کسی که از این مسیر فاصله گرفت به عنوان یک تهدید در درون نگاه کنیم. وقتی فساد وارد سیستم شود به هویت نظام خدشه وارد می کند و تکلیف همه ماست که در مقابل اینگونه انحرافات بایستیم.

وی با تاکید براینکه باید روح انقلابی نهضت امام را در ساختار نظام جمهوری اسلامی حفظ کرد، افزود: دوران انقلاب به سر نرسیده است. البته مفهوم انقلابی گری رفتارهای تند متناسب با ابتدای انقلاب نیست و امروز کار انقلابی کار متناسب با نیاز کشور برای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال است .

رضایی افزود: پیام امام باید استمرار پیدا کند و تمام کسانی که دلسوز انقلابند باید کلام امام را محور قرار داده و از آن صیانت کنند. تا زمانی که سایه ولی فقیه برقرار و پیوند امت با امامش متصل باشد این راه استمرار دارد.

وی در ادامه بر لزوم بزرگداشت نمایندگان ولی فقیه و معزز شمردن آنها در هرجایی به عنوان یک تکلیف تاکید کرد و گفت: تضعیف جایگاه آنها به ضرر اصل نظام است و دشمنان به شدت دنبال این مهم هستند.

نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران در انتخابات حماسه آفریدند و اقتدار ملی را ارتقا داده و در سطح بین المللی باعث غرور ملی شدند، مسئولان باید این حضور را قدر دانسته و در شان این ملت عمل کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: