• دوشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-8784-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پویا و زنده است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هنوز هم زنده است و عشاق بسیاری با جمع شدن در حرم این مرد بزرگ زنده بودن این مکتب را به وضوح نشان داده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی در مراسم سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران گفت: نشانه های نفوذ مکتب امام خمینی(ره) در دنیا دیده می شود و این مکتب هنوز هم زنده است.

وی در ادامه به توصیف ابعاد شخصیتی امام راحل پرداخت و افزود: مکتب امام راحل بر پایه دلیل، برهان و منطق استوار است و این مکتب قدرتی است که با آن در برابر سلاح های هسته ای دشمنان ایستاده ایم.

وی ادامه داد: مکتب امام راحل در حقیقت مکتبی بود که با توان و شهامت مقابل فتنه های جهان ایستاد و با همین توان نظریه های ارزشمندی در خصوص تطبیق مسائل روز با فقه ارائه شد که برای دنیای اسلام بسیار گرانبهاست.

سپاسی با بیان اینکه نظریه ولایت فقیه سال ها در کتاب ها خاک گرفته بود، عنوان کرد: امام راحل این مهم را به عنوان نظریه ای پویا مطرح و به عنوان یک راه نجات بخش برای دنیای اسلام عملیاتی کرد و این اقدامی بود که بسیاری از فقها موفق به انجام آن نشده بودند.

وی با بیان اینکه امام راحل یک عارف بزرگ بود، افزود: این مرد تاریخ ساز به تمامی مسائل فلسفی اشراف کامل داشت و مبانی عرفان را نیز با تسلط کامل بیان می کرد.

سپاسی بیان کرد: امام راحل تمامی پیش بینی های جهان را تحت تاثیر و شکل گیری قدرت های جهان را تحت الشعاع مکتب و راه خود قرار داد و بسیاری از سیاستمداران به نام جهان به این موضوع اذعان دارند.

سپاسی با بیان اینکه آمریکا هنوز در برابر یکی از سیاست های ایران پیروز نشده است، افزود: آمریکا هنوز هم روش و مکتب امام راحل را نشناخته و نمی تواند بشناسد.

وی با تاکید بر این نکته که ایران با ترور مخالف است، گفت: ایران دانشمندان بسیاری را در ترورهایی که با نقشه دشمنان انجام شد از دست داد و مشاوران عالی کشور امروز در کشورهایی نظیر عراق در خطر ترور قرار دارند و از تروریسم ضربه های بسیاری به این کشور وارد شده است.

سپاسی با بیان اینکه مکتب ما مکتب دلیل و برهان است، افزود: ما با مکتب امام راحل که بر پایه برهان و دلیل و منطق است مقابل سلاح های هسته ای دشمنان می ایستیم. این مکتب زنده ماست و همیشه ثابت شده که تفکر بالاتر از سلاح است.

وی بیان کرد: دشمن به روزهای بعد از رحلت امام خمینی(ره) امید داشت تا در این زمان بتواند به عملی کردن نقشه های شوم خود دست یابد، اما با رای قاطع مجلس خبرگان و انتخاب شایسته مقام معظم رهبری تمامی این امیدها به یاس تبدیل شد و ما راه امام راحل را ادامه می دهیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: