• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2787-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آغاز پروژه استقرار نظام مديريت دانش در برق منطقه‌ای باختر

با هدف ارتقاء كارايي و بهبود اثربخشي فرآيندهاي سازماني، پروژه استقرار مديريت دانش برق باختر با حضور معاونين، مديران و روساي ادارات و گروه‌ها و مشاور پروژه در برق منطقه‌اي باختر آغاز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجيد سعادت‌زاده، مدير دفتر مديريت استراتژيك و بهره‌وري و دبير كارگروه اجرايي مديريت دانش برق باختر در جلسه آغاز استقرار مديريت دانش در این شرکت بيان کرد: ضرورت شناسايي به اشتراک گذاري ثبت و تدوين  بسته‌هاي دانش و شناخت دانش ضمني سازمان از الزامات و ضرورت‌هاي پيش روي سازمان‌هاي دانش بنيان و يادگيرنده به شمار مي‌رود.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگي فعاليت‌ها در صنعت برق حجم عظيمي از دانش با اجراي پروژه هاي مختلف در ‌آن  توليد مي شود كه قسم اعظم آن به صورت تجربه و مهارت در ذهن افراد باقي مي ماند، لذا لزوم بكارگيري و استقرار اين سيستم مديريتي پيش از پيش احساس شد.

وي افزود: وزارت نيرو به عنوان يكي از وزارتخانه‌هاي سرآمد كشور در حوزه مديريت دانش مدل APO ، سازمان بهره وري آسيايي را به عنوان مدل پيشنهادي به سازمان هاي زيرمجموعه خود پيشنهاد کرده است.

مدير دفتر مديريت استراتژيك و بهره وري برق باختر ادامه داد: در اين راستا كليات  طرح و استقرار نظام مديريت  دانش در برق باختر به تصويب رسيد و در اولين اقدام اعضاي شوراي سياستگذاري و كارگروه اجرايي مشخص و پس از صدور احكام مربوطه و برگزاري جلسات آموزش مديريت دانش در سطح عمومي و تخصصي جهت اعضاي شوراي سياستگذاري و كارگروه اجرايي انجام شد.

سعادت‌زاده اضافه کرد: پس از انتخاب مدل APO  به عنوان مدل پذيرفته شده و انتخاب مشاور و زيرساخت‌هاي لازم جهت اسقرار مديريت دانش در برق آغاز شد.

بنابر این گزارش، "جهانيان" مشاور سيستم مديريت دانش مطالبي در مورد فرآيند استقرار، كليات و مفاهيم مديريت دانش و محدوده و روند اجراي طرح ارائه کرد.

وي در ادامه ضمن تشريح سيستم مديريت دانش بر اساس مدل سازمان بهره‌وري آسيا افزود: نتيجه‌گرايي از ويژگي‌هاي اين مدل است و برای سازمانهايي كه ارتقاء بهره‌وري فعاليت ها را مدنظر دارند، موثر و مناسب است.

جهانیان مراحل شناخت و ارزيابي وضع موجود، طراحي مديريت دانش، آموزش و توسعه فرهنگي و پياده سازي و اجرا را شرط اصلي استقرار و استمرار پروژه مديريت دانش دانست.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: