• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2887-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

تصمیمات دولت در حوزه اعتقادات دینی دانش آموزان بسیار درست و منطقی است/برخی باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشند

استاندار مرکزی گفت: تصمیمات دولت در حوزه اعتقادات دینی دانش آموزان بسیار درست و منطقی بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: دولت برای مهارت‌آموزی و متناسب سازی آموزش با نیازهای جامعه و اشتغال گام‌های اساسی برمی‌دارد، البته در این خصوص کاملا در ابتدای راه هستیم و باید مقدمات بیشتری را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: دولت همچنین در حوزه اعتقادات دینی دانش آموزان تصمیمات بسیار درست و منطقی گرفته و آنها را به درستی اجرا کرده است. از این رو در این فضای مطلوب متهم کردن دولت توسط برخی کاسبان سیاسی بسیار زشت و غیرمنطقی است. کسانی که می‌گویند آموزش و پرورش تصمیم دارد دانش آموزان را از دین خارج کند باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: دولت دوازدهم نمی‌تواند عناصری که این تفکر را در درون برخی سیستم‌ها دنبال می‌کردند نگهدارد و نباید هم نگهدارد. باید عمیقا به این نکته توجه کرد که افرادی که با این طرز تلقی همراهی می‌کنند چه دلیلی برای ادامه کار در این سیستم دارند. نمی‌توان در یک دولت کار کرد و با همه تهمت‌ها همراه و همدل بود و تصور کرد که می‌توان سیاست‌های دولت را اجرایی کرد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور نیز در این خصوص مصمم است چون در این دوره از بسیاری مسائل عبور کردیم. اثبات کردن عملکرد خودمان اشکالی ندارد اما برای اعتلای خودمان دیگری را به امری غیر دینی متهم کردن امری است که جرئت و جسارت می‌خواهد.

زمانی‌قمی گفت: اگر روزی از مسائلی که در همین استان گذشت زبان باز کنم و بگویم چه گذشت، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، همه این مسائل نیز دارای مدرک و شواهد هستند. در این خصوص مبهوت و متحیر مانده‌ام.

وی در ادامه گفت: ‌آموزش و پرورش با عشق و علاقه و دلدادگی فعالیت می‌کند، به فکر مهارت جوانان، هدایت تحصیلی و اعتقادی آنهاست که قابل دفاع هستند از این رو نباید این مجموعه را زیرسوال برد و آنها را متهم به این کنیم که می‌خواهند به عنوان مثال حجاب را از سر دانش آموزان بردارند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: دستگاه‌های استانی موظف هستند در راستای اجرای مسابقات ورزشی کشوری در خمین یاری‌رسان فرماندار این شهرستان باشند.

به گزارش ایسنا، در این نشست مقرر شد اجرای طرح هر فرد یک مهارت بررسی شده و با همکاری دستگاه‌های اجرایی چشنواره ورزشی که زمان آن تیرماه‌96 خواهد بود در شهرستان خمین برگزار شود. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: