• جمعه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4992-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی:

ملت ایران در برابر توطئه های دشمنان هوشیارتر و منسجم تر شده است

خطیب جمعه اراک گفت: ملت ایران در مقابل توطئه های دشمنان هوشیارتر و منسجم تر شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، ضمن گرامیداشت یاد شهدای این حادثه دلخراش اظهار کرد: نکات فراوانی در خصوص این رفتار جنایتکارانه قابل ذکر است، اما یکی از مهمترین این نکات آنست که ما باید دشمنان مان را بار دیگر به دقت بشناسیم.

وی با بیان اینکه با افرادی پست و دارای رفتار ضد انسانی مواجه هستیم، گفت: باید سردمداران، حامیان، عوامل پشت پرده و مزدوران اینگونه اقدامات جنایتکارانه را بشناسیم.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه اسلام هیچگاه اجازه ترور و خشونت نداده و اینگونه اقدامات را محکوم می کند، افزود: در زمان انقلاب، امام راحل بهیچوجه اجازه انجام اقدامات خشونت بار را نداده و اجازه ندادند که خونی به ناحق ریخته شود.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قربانی ترور است و شخصیت های بزرگی را در جریان اقدامات تروریستی دشمنان از دست داده است، اما با اینحال آمریکا، اسراییل و آل سعود هر یک به بهانه ای ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کنند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه ملت ایران تجربیات خوبی از دهه 60 دارد و این تجربه های جدید نیز موجب انسجام بیشتر ملت ما و افزایش اقتدار و هوشیاری ایرانیان و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور در مقابل توطئه های دشمنان شده است، افزود: نیروهای انتظامی و امنیتی ده ها تیم تروریست را در این سال ها متلاشی و اقدامات آنان را خنثی کرده اند.

وی بر لزوم هوشیاری هرچه بیشتر مردم و دستگاه های امنیتی تاکید کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری عنوان کردند اینگونه اقدامات جاهلانه و احمقانه در مقابل ملت بزرگ ایران در حد ترقه بازی است تا یک اقدام نظامی.

دری نجف آبادی این اقدام را جنون آمیز عنوان کرد و گفت: آبروی مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم در جریان این جنایت بر باد رفت و در مقابل، ملت ما هوشیارتر شده و آماده فداکاری هرچه بیشتر هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت های 14 و 15 خرداد و سخنرانی مقام معظم رهبری در مرقد مطهر امام راحل و سخنان ایشان در جمع دانشگاهیان کشور اشاره کرد و افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب مبتنی بر آموزه ها و تاکیدات امام راحل و تاکیدی بر انقلابی بودن، انقلابی زیستن و انقلابی مردن و در واقع حسینی و زینبی زندگی کردن است.

دری نجف آبادی همچنین قانون اساسی را میراث گرانقدر و بزرگترین میراث رهبر کبیر انقلاب دانست و اظهار کرد: باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم.

خطیب جمعه اراک در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) به سخنی از ایشان اشاره کرد و افزود: از نظر امام حسن(ع) مروت سه شاخه دارد که یکی از این شاخه ها غیرتمند بودن انسان نسبت به دین است.

وی دومین شاخه مروت را اصلاح مال عنوان کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در واقع مصداق اصلاح مال است. امید است دولت دوازدهم و شوراها و شهرداران در دوره جدید فعالیت ها، برنامه جدی برای رفع مشکلات موجود جامعه بویژه مشکلات اقتصادی داشته و زمینه را برای توانمندسازی جامعه فراهم کنند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه اسلام دین گداپروری نیست، اظهار کرد: اسلام به دنیال سربلندی و عزتمندی مردم است و دولت و مجلس باید برآورده کردن مطالبات مردم را با جدیت پیگیری کنند. با پایان یافتن انتخابات زمان عمل فرا رسیده است و دولت باید کارنامه درخشانی از خود نشان دهد.

وی بر لزوم ساماندهی واحدهای صنعتی استان مرکزی به عنوان زیرساخت های مهم تولید، اشتغال و توسعه تاکید کرد و افزود: تحقق این مهم نیازمند همکاری بانک هاست.

وی همچنین به مشکلات پیش آمده در خصوص برخی موسسالت مالی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه برخی موسسات با وعده پرداخت سودهای بالا مردم را دچار مشکل کرده اند افزود: نظام بانکی، دستگاه قضا، بازرسی کل کشور و وزارت اطلاعات باید در این زمینه هشیارتر عمل کرده و اجازه از دست رفتن منابع مالی مردم را ندهند، البته مردم نیز باید در خصوص ذخیره کردن منابع خود هشیارتر و با دقت بیشتر عمل کنند.

وی در ادامه، سومین شاخه از مروت را پایبندی به حقوق خدا، خانواده و مردم عنوان کرد و افزود: شبکه حقوق بسیار گسترده است و انسان بامروت کسی است که به این نکته نیز توجه ویژه داشته باشد.

دری نجف آبادی در ادامه با اشاره به ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی برای طی کردن مسیر کمال و فضیلت اظهار کرد: این ماه دانشگاه بزرگ تربیت انسان هاست و صله رحم و ارتباط حسنه با اقوام و همسایگان در این ماه بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

دری نجف آبادی حفظ حقوق و حرمت افراد و پرهیز از تهمت، تخریب و توهین، توجه به احسان ظاهری و باطنی، بزرگداشت نماز و توجه به کلیه حقوق مالی واجب را در این ماه مورد تاکید بسیار قرار داد.

لزوم توجه به اکرام ایتام در ماه رمضان، فرا رسیدن سالروز جنگ بدر، معراج پیامبر (ص) و شب های قدر و توجه به برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم احیای  شب های قدر و راهپیمایی روز قدس از دیگر موارد مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: