• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-3087-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آغاز طرح سنجش سلامت 32 هزار نوآموز در استان مرکزی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی گفت: در مجموع 32 هزار کودک بدو ورود به دبستان و کودک پیش دبستانی از امروز در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیل نوآموزان سال تحصیلی 97-96 مورد سنجش قرار می‌گیرند.

محمود عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی افزود: طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیل نوآموزان بدو ورود به دبستان از سال 73 آغاز شده و هر ساله در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح در استان مرکزی با فعالیت 20 پایگاه ثابت و سیار اجرا می‌شود و طی آن 19 هزار کودک بدو ورود به دبستان و 13 هزار پیش دبستانی از امروز در این طرح مورد سنجش قرار می‌گیرند.

عسگری ادامه داد: طرح سنجش سلامت از امروز در شهرهای ساوه و اراک آغاز شده و در سایر مناطق استان مرکزی طی روزهای آتی شروع می‌شود. با توجه به دانش آموزان هر منطقه ممکن است اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه نیز ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: نوآموزان مشمول این طرح مورد ارزیابی‌های بینایی، شنوایی، مراقبت‌های بهداشتی و سلامت، آمادگی تحصیلی، ارزیابی‌های رفتاری و معاینات پزشکی که در مراکز جامع سلامت انجام می‌شود، قرار می‌گیرند.  

رئیس آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: نوآموزانی که در این طرح بدون مشکل شناخته شوند، مستقیما از پایگاه اولیه به مدارس عادی ارجاع می‌شوند و کسانی که مشکوک باشند به پایگاه‌های تخصصی در اداره استثنایی ارجاع می‌شوند که در این مرحله زمینه تخصصی و جایگاه آموزشی و مدرسه محل ثبت‌نام فرد مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته سه هزار پیش دبستانی سنجش شدند، افزود: در سال گذشته حدود دو هزار نفر ارزیابی تخصصی شدند که برخی مشکل داشتند و برخی بدون مشکل بودند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: