• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-3287-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تحصیل 1100 دانش‌آموز استثنایی در مدارس استان مرکزی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی گفت: از مجموع 1100 دانش‌آموز استثنایی در سطح استان، 570 نفر با بیشترین آمار به شهرستان اراک اختصاص دارند.

محمود عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در سال گذشته مجموعا 20 هزار و 943 نفر در طرح سنجش سلامت نوآموزان ارزیابی شدند که از این تعداد 3155 نفر به مرحله تخصصی ارجاع شدند.

وی تصریح کرد: از تعداد دانش‌آموزانی که به مرحله تخصصی ارجاع شدند، 2710 نفر تک مشکل بودند و مابقی بیش از یک مشکل داشتند.

عسگری گفت: در بین این نوآموزان 603 نفر مشکوک به مشکل بینایی بودند که 265 نفر مشکل‌دار نه نابینا تشخیص داده شدند، 329 نفر نیز مشکوک به مشکل شنوایی بودند که در ارزیابی تخصصی 222 نفر دارای مشکل تشخیص داده شدند.

وی ادامه داد: همچنین 30 نوآموز مشکوک به داشتن مشکل جسمی حرکتی بودند که از این تعداد چهار نفر مشکل داشتند، از 1713 نفر مشکوک به مشکل آمادگی تحصیلی نیز 982 نفر دیرآموز تشخیص داده شدند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی گفت: در سال گذشته طی اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان 59 نفر و از 13 نفر مشکوک به طیف اوتیسم پنج نفر به مدارس استثنایی معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 35 دانش‌آموز اوتیسمی در اراک و حدود 45 دانش‌آموز اوتیسمی در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در اراک هشت مدرسه مستقل برای دانش آموزان استثنایی وجود دارد، افزود: از مجموع 1100 دانش‌آموز استثنایی در استان، 570 نفر با بیشترین آمار به شهرستان اراک اختصاص دارند. همچنین بیشترین آمار معلمین نیز در سطح اراک فعالیت می‌کنند.

عسگری افزود: هشت مرکز دولتی ویژه مشکلات یادگیری در سطح استان وجود دارد که 599 دانش‌آموز که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، اما به نوعی دچار مشکلات در یادگیری هستند را مورد حمایت‌های توانبخشی و آموزش قرار می‌دهند. همچنین دو مرکز غیردولتیِ مشکلات ویژه یادگیری نیز در استان فعال است .

عسگری گفت: در حال حاضر 117 دانش آموز نابینا، ناشنوا و جسمی حرکتی در مدارس عادی به کمک 18 آموزگار و دبیر رابط تحصیلات خود را ادامه می‌دهند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: