• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-5692-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استفاده از فیلتر‌شکن‌ها به خودی خود جرم محسوب نمی‌شود

جانشین دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: استفاده از فیلتر‌شکن‌ها به خودی خود جرم محسوب نمی‌شود، مگر اینکه از فیلتر‌شکن‌های مختص داده‌های غیر‌مجاز و سایت‌های مستحجن استفاده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی پدافند هوایی اراک، "بدری" در جلسه آگاه‌سازی جرم  و جرایم که در حسینیه چهارده معصوم(ع) مرکز آموزش درجه‌داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار شد، دسترسی غیرمجاز، شنود غیر‌مجاز، جاسوسی رایانه‌ای، جعل و اخلال در سامانه‌ها، سرقت و کلاهبرداری و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی را از جمله جرایم رایانه‌ای برشمرد .

وی جرایم علیه اشخاص، جرایم علیه اموال و جرایم علیه دولت را از ویژگی‌های‌ جرایم رایانه‌ای دانست و بیان کرد: جرایم علیه اشخاص شامل آزار و اذیت اینترنتی، مذهبی، نژادی، جنسی، حریم خصوصی شهروندان و مصادیق مشابه دیگر است. همچنین خرابکاری رایانه‌ای، تولید برنامه‌ها خطرناک مانند انواع ویروس‌های مخرب جرایم علیه اموال است و سرقت اطلاعات محرمانه شایع‌ترین جرم در جرایم علیه دولت‌هاست .

وی با طرح این سوال که آیا دسترسی به سامانه‌های فیلتر شده جرم محسوب می‌شود یا نه، گفت: این دسترسی با قید سه شرط جرم تلقی نمی‌شوند. این سه شرط عبارتند از اینکه مالک سایت را محدود نکرده باشد، سایت‌های فیلتر شده دارای حداقل موارد امنیتی بوده و دارای قابلیت مشاهده برای عموم باشند .

بدری همچنین به سایر جرایم یاد شده در موضوع رایانه پرداخت و بر لزوم  مطالعه دقیق کارکنان نیروهای مسلح از این جرایم تاکید کرد تا  از روی عدم آگاهی در دام این جرائم نیفتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: