• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-3687-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام خمینی(ره) هرگز موافق خشونت نبود

مدرس حوزه و دانشگاه گفت: حضرت امام خمینی(ره) هرگز موافق خشونت نبود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی حجت‌الاسلام اخویان در نشست هم‌اندیشی اساتید با عنوان بررسی مدیریت سیاسی امام خمینی(ره) که در دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها بیان شخصیت والا و ارزشمند امام راحل است.

وی ضمن یادآوری ویژگی‌های مملکت و حکومت عدل الهی در زمان ظهور امام عصر(عج) افزود: حاکمیت کشور اسلامی باید زمینه‌های ظهور حضرت بقیه‌الله(عج) را فراهم کند .

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) با الهام از آموزه‌های دین اسلام، از همان ابتدا و از خرداد سال 1342 در درس‌های اخلاقی خود، راه مبارزه با استبداد و استکبار را آموزش می‌داد و برای مبارزه با استبداد و استکبار، اولویت ایشان در اخلاق بود و آموختن و عمل به ارزش‌های اخلاقی مبارزه با اهداف استبداد و استکبار تلقی می‌شد، اما هرگز موافق خشونت نبود .

اخویان ادامه داد: با تشکیل حکومت اسلامی، اولین تجربه مدیریت سیاسی بر مبنای اسلام پس از قرن‌ها از زمان حکومت پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) شکل گرفت. مهم‌ترین عناصر و ارکان الگوی رفتار مدیریتی امام خمینی(ره) برنامه‌ریزی به عنوان یک اصل مهم در اداره کشور بود که بر ضرورت آن تاکید می‌کردند .

اخویان افزود: مسئله برنامه‌ریزی از موضوعات بسیار مهم یک کشور است و اداره کشور بدون برنامه امکان‌پذیر نیست. امام خمینی(ره) مهمترین هدف از اداره جامعه را تشکیل جمهوری اسلامی و تحقق استقلال و آزادی به معنای واقعی کلمه می‌دانستند .

این مدرس حوزه و دانشگاه تحقق ارزش‌های اسلامی در حاکمیت اسلام، تامین اهداف و منافع ملی، تامین نیازهای مملکت، حل مشکلات جوامع اسلامی، تامین منافع ملت محروم و مستضعف و ... را از جمله اهداف مورد توجه و تاکید امام راحل در برنامه‌ریزی‌ها برشمرد.

وی با بیان اینکه  ما باید ارزش انقلاب اسلامی را بدانیم، در ادامه سه ویژگی شاخص شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) را اهمیت دادن به نماز اول وقت، توجه به حق الناس و ظلم ستیزی دانست و آنها را مورد بررسی قرار داد .

به گزارش ایسنا، نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: امام خمینی(ره) امام رحمت و مهربانی بود به‌ همین دلیل نیز رحلت ایشان بزرگترین حادثه ناگوار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است. زیباترین تعبیر از ارتباط میان انقلاب و امام(ره) را می‌توان در فرمایشات مقام معظم رهبری دید که فرمودند «این انقلاب بی‌نام خمینی(ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست ».

حجت‌‌‌الاسلام یزدانی ادامه داد: شخصیت امام(ره) و سیره زندگی ایشان نیاز به بررسی‌های دقیق دارد و هر اهل خردی با تاسی از زندگی امام راحل راه سعادت خویش را انتخاب خواهد کرد و گرامیداشت یاد و خاطره این ابرمرد تاریخ موجب آشنایی نسل جوان با آرمان‌های انقلاب خواهد شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: