• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-5792-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی:

فرصت خودسازی در شب های قدر را قدر بدانیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دستیابی به قرب الهی و خودسازی را از برکات ماه مبارک رمضان و شب های قدر عنوان کرد و افزود: این فرصت بزرگ و بی نظیر باید توسط اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان قدر دانسته شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مصلی بیت المقدس اراک، به فضایل شب‌های قدر پرداخت و اظهار کرد: این فضایل به قدری است که از ابتدای ظهور اسلام تاکنون همواره آیین احیای این شب ها برگزار شده و مسلمانان در این شب های بزرگ و گرانقدر با شب زنده داری و دعا و نیایش، آمرزش گناهان، عفو و بخشش و توفیق بندگی را از خداوند متعال خواستار شده اند.

وی با تاکید بر اینکه هر کس به اندازه توان و درک خود می تواند از برکات این ماه بزرگ و البته شب های پرفضیلت قدر بهره ببرد، افزود: یکی از مهمترین موارد در خصوص درک بهتر شب های قدر برخورداری از آمادگی قلبی است تا بتوان با حضور قلب در راستای دوری گزیدن از وسوسه های دنیوی در این شب ها تلاش کرده و احسان و نیکی را جایگزین کینه و حسد کرد.

دری نجف آبادی بیان کرد: شب های قدر فرصت بزرگی نه تنها برای طلب خیر و برکت برای یکسال آینده بلکه فرصتی برای توبه، طلب رحمت و عاقبت به خیری و عافیت برای تمام عمر است، چراکه این شب ها در نظر خدای متعال بسیار بافضیلت و با ارزش بوده و شب زنده‌داری و انس با قرآن، دعا و مناجات و برپای داشتن نماز‌های مستحبی که انجام آنها بویژه در این شب ها مورد تاکید دین مبین اسلام قرار گرفته راه مطمئنی برای جلب لطف و رحمت خدای متعال برای آینده خود و دیگران است.

وی شب های قدر را فرصت مغتنمی برای اهدای صدقه، دستگیری از نیازمندان، نیکی به دیگران، استغفار، تلاوت قرآن و شب زنده داری عنوان کرد و گفت: مسلمانان باید این شب های بزرگ را غنیمت شمرده و تا آنجا که می توانند خود را از برکات این شب های پرفضیلت بهره مند کنند.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به ضربت خوردن امیرالمونین علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، ایشان را اسوه عدل و شجاعت و مظهر ایستادگی در برابر ظلم و کفر دانست و افزود: علی(ع) الگوی بزرگ و بی نظیر برای مسلمانان و البته تمامی بشریت است.

وی با اشاره به سخنان علمای اهل تشیع و تسنن در خصوص مناقب و فضایل امام علی(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار در نگاه تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی دارای مقام بسیار والا و ارزشمند است و آموزه های ایشان در طول تاریخ اسلام موجبات هدایت بسیاری از انسان ها را فراهم ساخته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: