• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-4087-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بازسازی یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد نراق رو به اتمام است

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق گفت: یکی از طرح‌های ماندگار این دانشگاه بازسازی بنای یادمان شهدای گمنام است که در مراحل پایانی به سر می‌برد.

کریم نوزاد نمین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: پنج تن شهید گمنام در این دانشگاه مدفون هستند و ساختمان یادمان با بودجه حدود 100 میلیون تومانی که تاکنون در نظر گرفته شده بود در حال بازسازی است و در مراحل پایانی و نازک‌کاری به سر می‌برد.

نمین گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نراق از سال 1368 تاکنون بیش از 17 هزار فارغ‌التحصیل داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه‌های بسیاری برای دانشجویان از سال‌های پیش طراحی و اجرا شده است، گفت: از دو سال گذشته که معاونت دانشجویی و فرهنگی با هم ادغام شد، مسئولیت فرهنگی هم مستقیما به معاونت دانشجویی منتقل شد، بنابراین افزایش مسئولیت و برنامه‌ها باعث شد که منسجم‌تر گام برداریم.

وی تصریح کرد: حوزه فرهنگی بسیار حساس و وسیع است و یکی از رسالت‌های دانشگاه علاوه بر آموزش، اجرای برنامه‌ها و تربیت فرهنگی است بنابراین دانشگاه با جدیت در این حوزه وارد شده است.

نمین گفت: کاهش تعداد دانشجو طبیعتا باعث کاهش درآمد و بودجه دانشگاه از جمله در حوزه فرهنگی می‌شود، با این حال هرچند ممکن است از لحاظ مالی در تنگنای بسیاری باشیم، اما با همین میزان سعی می‌کنیم حداکثر بهره‌وری را در این حوزه شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: از جمله اقدامات فرهنگی برنامه‌های ستاد اقامه نماز و قرآن و عترت است که دانشگاه در این زمینه برنامه‌های فراوانی دارد، عمده برنامه‌های دانشگاه نیز در همین حوزه است.

نمین افزود: امسال در بخش شفاهی مسابقات استانی قرآن و عترت واحد نراق 50 نفر شرکت‌کرده بودند که از این تعداد هفت نفر به مسابقات استانی معرفی شدند. این مسابقات در بخش شفاهی طی 10 روز گذشته به میزبانی واحد نراق برگزار شد و حدود 17 واحد و مرکز دانشگاهی آزاد استان با حدود 120 نفر از کارکنان اساتید و دانشجویان استان در آن شرکت کردند.

وی با اشاره به ماموریت‌های این دانشگاه در حوزه مربوطه گفت: در سال تحصیلی جدید نیز همچون سال گذشته و با همان کیفیت و قدرت برنامه‌های دو بخش دانشجویی و فرهنگی ادامه خواهد داشت. در این راستا مصمم هستیم خوابگاه‌ها را علیرغم کاهش تعداد دانشجویان باز نگهداریم. هزینه و سوبسید را فعلا دانشگاه پرداخت می‌کند و به دانشجو منتقل نشده است چراکه دانشجویان اغلب برای پرداخت شهریه‌ها هم با مشکل روبرو هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فارغ‌التحصیلان اقدامات مطلوبی طی چند سال گذشته انجام شده است، اضافه کرد: صدور گواهی‌های موقت از 15 روز به کمتر از یک هفته و حتی چهار روز کاهش یافته است. همچنین صدور مدارک تحصیلی از سه ماه به دو ماه کاهش یافته و در آینده این مدت به یک ماه کاهش می‌یابد تا صدور دانشنامه‌ها توسط سازمان مرکزی سریعتر انجام گیرد.

معاون فرهنگی دانشجویی این دانشگاه افزود: علاوه بر برنامه‌های پنج ساله برحسب سیاست‌گذاری دانشگاه  برنامه هایی در حوزه گردشگری و اردویی دانشجویان مدنظر است. همچنین اردوهای جهادی که هر ساله با قوت انجام می‌شود و اردوهای راهیان نور مثل هرسال برگزار خواهد شد. سال گذشته 17 نفر از دانشجویان این دانشگاه در اردوهای جهادی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد نراق به سبب سبقه در اجرای برنامه‌های مناسبتی همچون شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای حرم پیشتاز است که از آن میان می‌توان به برگزاری کنگره شهدای دانشجوی طلبه اشاره کرد. این کنگره دو سال گذشته به عنوان طرح ماندگار فرهنگی به نام واحد نراق ثبت شد. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: