• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-17184-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

تحقق توسعه نیازمند همفکری در راستای رفع مشکلات است

استاندار استان مرکزی گفت: بهتر شدن شرایط و دستیابی به توسعه نیازمند همفکری و ارائه پیشنهاد و راهکار در کنار بیان مسائل و مشکلات است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی‌قمی در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی با تاکید بر این نکته که در کنار بیان مسئله باید پیشنهاد و راهکار نیز ارائه شود، گفت: موانع جدی از جمله بخشنامه‌ها، مقررات و آیین نامه‌ها را که مانعی برای تولید و رقابت است و تمامی مشکلاتی که تولیدکنندگان و صنعتگران در خصوص صادرات مطرح می‌کنند باید مورد بررسی قرار بگیرد و مسائل و مشکلات جمع‌بندی شود تا با همکاری نمایندگان مجلس این موانع از طریق مجلس پیگیری و رفع شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: البته تمامی این مشکلات به یکباره و در این دوره از فعالیت مجلس شورای اسلامی قابل رفع نیست، اما می‌توانیم گام‌های مهمی برای رفع این مشکلات برداریم و بخش‌هایی از این مسائل را حل کنیم.

زمانی قمی افزایش و رونق صادرات را نشانگر اقدامات مطلوب دولت دانست و افزود: آمار و ارقام رسمی که رشد صادرات و تراز مثبت تجاری در کشور و البته مطلوب‌تر در استان مرکزی را نشان می‌دهد بازگوی اقدامات موثر دولت در این بخش بوده است.

وی ادامه داد: البته هنوز هم مشکلات بسیاری در این بخش وجود دارد و باید برای رفع این مشکلات تلاش کنیم و باید زیرساخت‌ها برای رونق بیشتر فراهم شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل گمرکات استان مرکزی نیز در این جلسه با بیان اینکه سال گذشته رشد پایدار 30 درصدی در استان مرکزی محقق شد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 213 میلیون دلار صادرات در استان محقق شده در صورتی که در مدت مشابه سال گذشته میزان صادرات استان 117 میلیون دلار بود و بر این اساس رشد 84 درصدی در این مدت حاصل شده است.

مهدی میرافشرفی با تاکید بر این نکته که واردات استان در سال گذشته معطوف به کالای ضروری و اغلب ماشین‌آلات مورد نیاز صنایع بوده است، بیان کرد: سال گذشته 64 درصد رشد واردات در استان را شاهد بودیم که اغلب حجم واردات مربوط به ماشین‌الات صنایع و برای نوسازی واحدها بوده است.

به گزارش ایسنا، رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی نیز، با تاکید بر اهمیت صادرات برای رونق فعالیت واحدهای تولیدی، گفت: تولیدات باید قابلیت رقابت‌پذیری داشته باشند و برای این منظور باید قیمت تمام شده پایین و کیفیت ارتقا پیدا کند.

وی نرخ بالای سود بانکی و فرسوده بودن ماشین‌آلات واحدهای تولیدی را از جمله چالش‌هایی بخش صادرات عنوان کرد و افزود: صادرات در استان مرکزی رشد مطلوبی دارد اما، برای بهتر شدن این شرایط باید چالش‌ها مورد بررسی قرار بگرند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: