• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-6692-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سلیمی:

تحریم‌های جدید چهره سیاه آمریکا را نمایان کرد/عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام است

نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: آمریکایی‌ها با وضع تحریم‌های جدید چهره سیاه خود را نشان دادند و از طرف‌های اروپایی‌ها مذاکرات هسته‌ای نیز توقعی نیست. همه باید بدانند میان احزاب مختلف آمریکا در شیوه حکومت داری هیچ تفاوتی نیست و کشور برای عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام به معنی استفاده از همه سلایق، ظرفیت‌ها و نیروهاست .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه شورای اداری شهرستان محلات ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) به واسطه ظلم‌هایی که در حق ایشان شد اولین مظلوم بود. البته به گواه اسناد و سخنان موجود از حضرت علی(ع)، ایشان در میان یاران خود نیز مظلوم بود .

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) در خطبه 27 نهج البلاغه با گلایه از دوستان و یاران، آنان را همانند کودکی فاقد تحلیل معرفی می‌کند و اعمال و سخنان آنها را باعث تمسخر خود از جانب دشمن می‌داند .

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی های مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان در خصوص حیله‌های دشمن بیان کرد:‌ دشمن در کمین است و تلاش می‌کند در تحلیل‌های ما ایجاد خلل کند و مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود بارها عرصه‌های متعددی از تلاش دشمن برای ایجاد خلل در تحلیل‌ها را بیان کردند. یکی از این مسائل ایجاد دوگانگی در جامعه بود که رهبر معظم انقلاب در این خصوص تذکرات لازم را بیان کردند. پیشرفت و توقف، استقلال سیاسی و وابستگی، اعتماد به نفس و انفعال بخشی از دوگانگی‌‌هاست که برخی با سوء استفاده در این عرصه قصد ضربه زدن به کشور را دارند .

سلیمی همچنین تصریح کرد: بحث مهم دیگر مد نظر رهبری وابستگی منافع ملی به هویت ملی بود چرا که هویت ملی ما نشات گرفته از اسلامی بودن، عمق تاریخی و انقلابی بودن است و بسیاری از تصمیمات نیز بر همین اساس گرفته می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، سومین موضوع مورد تاکید رهبری در دیدارهای رمضانی را آرمان گرایی و واقعیت گرایی عنوان و اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند واقعیت گرایی با آرمان گرایی در تضاد است حال آن که در آرمانگرایی باید واقعیات را ببینیم و اگر واقعیات کشور یعنی ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشور را ببینیم با مشکل مواجه نخواهیم شد. متاسفانه امروز برخی از مسئولین آرمان‌ها را رها کرده در جلسات خود گفته‌اند آرمان حکومت اسلامی به پایان رسیده و باید به فکر تشکیل جامعه اسلامی باشیم .

وی در ادامه، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی را یکی دیگر از مباحث مورد توجه مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر دانست و گفت: متاسفانه در بحث گفتمان انقلاب اسلامی در حال حاضر به صورت جزیره‌ای در حال فعالیت هستیم، در حالی که برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باید به مولفه‌های آن یعنی استقلال، آزادی و نقش مردم در حکومت و مبارزه با نظام سلطه توجه کنیم .

سلیمی تصریح کرد: تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه کنونی لازم است و همه باید بدانند استقلال با آزادی و آزادی با استقلال و حتی آزادی با مبارزه با نظام سلطه در تضاد نیست .

این نماینده مجلس یکی از مولفه‌های گفتمان انقلاب اسلامی را انقلابی‌گری دانست و خواستار عدم رهاسازی رفتارهای انقلابی به بهانه اختلاط انقلابی‌گری و افراطی‌گری شد و بیان کرد: نمی‌توانیم به بهانه مخلوط شدن انقلابی گری و افراطی گری از رفتارهای انقلابی دور شویم. دقت کنیم که نباید سخنان رهبری تضعیف و کنار گذاشته شود .

وی در ادامه سخنان خود به برنامه‌های دشمن در بحث ناامن سازی کشور پرداخت و افزود: در بحث ناامن‌سازی داخل کشور، دشمنان نقشه‌های فراوانی داشتند که با نقش‌آفرینی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات بسیاری از آنها خنثی شد و در بحث حمله به مجلس نیز طراحی دو ساله و با پشتیبانی فراوان آنها منجر به این عملیات ناموفق شد .

  سلیمی همچنین با اشاره به ایجاد شرایط جدید پس از استقرار دولت ترامپ در آمریکا گفت: متاسفانه ما در برخی جاها به دشمنان اطمینان کردیم و دشمن نیز با سوء‌استفاده از اعتماد بیش از اندازه ما و همچنین سوء‌استفاده از نکات منفی موجود در برجام شرایط کنونی را به کشور تحمیل کرد .

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از توان داخلی در مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در قبال برجام تصریح کرد: عده‌ای برجام را وحی منزل می‌دانستند و عجله برخی از مسئولین در مسئله برجام باعث ایجاد شرایط تحریمی جدید از طرف آمریکا شده است و برای مقابله با این شرایط باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: