• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-387-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

راهیابی دانشجویان دانشگاه اراک به مرحله کشوری المپیاد علمی دانشجویی

مدیر دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه اراک گفت: چهار دانشجو از استان مرکزی و دانشگاه اراک به مرحله کشوری بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی راه پیدا کردند.

دکتر حامد صفی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به رتبه‌های برتر المپیاد علمی دانشجویی در استان مرکزی در سال جاری افزود: 30 دانشجو در سطح استان مرکزی در مرحله اول بیست و دومین المپیاد علمی – دانشجویی کشور شرکت کردند.

وی تصریح کرد: از این تعداد دانشجو، 23 شرکت کننده از دانشگاه دولتی اراک و هفت نفر از دیگر دانشگاه‌های سطح استان بودند و چهار نفری که به مرحله نهایی راه یافتند همگی از میان دانشجویان دانشگاه اراک بودند.

صفی خانی با بیان اینکه آزمون المپیاد علمی در کشور به چند قطب تقسیم شده که هر قطب متشکل از حدود 40 دانشگاه است، افزود: این نفرات برتر از بین مرحله قطبی بودند که به مرحله نهایی و کشوری پیدا کرده‌اند.

گفت: فاطمه ذکریا دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی رتبه یک، الهه آقاصالحه دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر رتبه یک، حسن جیریایی شراهی دانشجوی رشته مهندسی مواد و متالورژی رتبه سوم و اکرم خان‌آبادی دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی رتبه پنجم را کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم و کشوری این آزمون در 29 و 30 تیرماه امسال برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: