• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-3184-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

کلاهبردار کافی نتی در اراک دستگیر شد

متصدي يك كافي نت كه با سوء استفاده از بي اطلاعي شهروندان از آنان براي ثبت نامه در سامانه اي تحت عنوان مساعدت نهاد رياست جمهوري كلاهبرداري مي كرد، در تحقيقات كارآگاهان پليس آگاهي دستگير شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سيدنورالدين حسيني" رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مركزي در اينباره گفت:‌ چندي پيش گزارشي به پليس آگاهي استان اعلام شد كه يك مغازه كافي نت در يكي از محله هاي شهر اراك به صورت غيرقانوني در حال ثبت نام از شهروندان بوده و اعلام مي کند که در آينده از طرف نهاد رياست جمهوري مبلغ يك ميليون و پانصد هزار ريال به حساب ثبت نام كنندگان واريز مي شود.

وي افزود: در تحقيقات نامحسوس ماموران پليس آگاهي، موضوع خبر مورد تاييد قرار گرفت و مشخص شد كه در حدود دو هزار قطعه كارت ملي و شناسنامه توسط مسئول كافي نت از شهروندان اخذ شده است و متصدي كافي نت به شهروندان اعلام مي كند كه ثبت نام براي كليه افراد آزاد است.

اين مقام انتظامي تصريح كرد:‌ با استعلام انجام شده از استانداري و بررسي كارشناسان پليس فتا مشخص شد چنين سايتي فعال نیست كه بلافاصله ماموران پليس آگاهي استان در معيت نماينده پليس فتا به كافي نت مورد نظر مراجعه کردند و در بررسي هاي انجام شده از سيستم هاي رايانه اي مشخص شد كه سامانه اي براي ثبت نام از اقشار كم درآمد در سامانه وزارت تعاون تعبيه شده است و متصدي كافي نت با سوء استفاده از بي اطلاعي شهروندان، از آنان براي ثبت نام در اين سامانه وجوهي را دريافت مي كند.

سرهنگ حسيني افزود:‌ با عنايت به شيوه اطلاع رساني ثبت نام و مغايرت آن با سامانه مذكور، لذا با مجوز هماهنگي قضايي به مسئول كافي نت ابلاغ شد كه از ثبت نام خودداري كند.

رئيس پليس آگاهي استان مركزي با اشاره به اظهارات متهم پرونده بيان کرد: ‌اين فرد در اظهارات خود اذعان کرد كه ثبت نام انجام شده از سوي اين فرد تحت عنوان مستمري بوده است، اما كليه مردم از جمله تعدادي از كارمندان مقاضي ثبت نام بوده‌اند و او نيز با توجه به مراجعه آنان از آنها ثبت نام به عمل مي آورده و بابت ثبت نام برابر تعرفه از آنها پول دريافت مي كرده است.

سرهنگ حسيني خاطر نشان كرد:‌ متهم با تكميل پرونده، براي برخورد قانوني به مرجع قضايي معرفي شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: