• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-3684-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

ابلاغ طرح جامع و تفضیلی 27 شهر استان مرکزی

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: طرح های جامع و تفصیلی 10 مرکز شهرستان و 17 شهر (باجمعیت کمتر از 25هزارنفر) استان مرکزی در سال های اخیر تصویب و ابلاغ شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان علی بیات در اینباره گفت: یکی از مهمترین تکالیف کارگروه استانی امور زیربنایی و شهرسازی که دبیری آن برعهده این اداره کل قرار دارد بررسی و تصویب طرح های جامع و تفصیلی برای شهرهای کوچک و بزرگ استان مرکزی است و در سال های اخیر به همت کارشناسان، مدیران و اعضاء این کارگروه موفق شدیم با برگزاری جلسات مستمر فرآیند تهیه و تصویب طرح های جامع و تفصیلی 10مرکز شهرستان و 17 شهر باجمعیت کمتر از 25 هزارنفر استان را به اتمام رسانده و برای اجرا به دستگاههای ذی ربط به ویژه شهرداری ها ابلاغ کنیم .

وی با اشاره به افق 10 ساله اعتبار اجرای این طرح ها اظهار کرد: یکی از راهبردی ترین و مهمترین اقدامات توسعه ای در استان مرکزی تصویب و اجرای طرح های جامع و تفصیلی ویژه هر یک از شهر ها است چراکه الگوی پیشرفت و افق آینده هر شهر در ابعاد مختلف اجتماعی ،عمرانی و حتی اقتصادی و صنعتی شهرها در این طرح ها مشخص می شود .

علی بیات درخصوص سایر شهرهای استان خاطرنشان کرد: از مجموع 33 شهر استان مرکزی فرآیند تصویب و ابلاغ طرح های جامع و تفصیلی 27 شهر به پایان رسیده است. گفتنی است طراحی اولیه، تدوین و پیشنهاد شکل گیری طرح های جامع و تفصیلی شهرها در مرحله نخست به مهندسین مشاور ذیصلاح سپرده می شود و در مراحل بعدی با حضور نمایندگان مهندسین مشاور در جلسات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، جزئیات طرحها پس از بحث و بررسی به تصویب اعضاء می رسد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: