• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-4084-5
  • خبرنگار : 10151
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شهرداران آینده منافع مردم را فدای منافع جناحی نکنند

مردم را فدای منافع باندی و جناحی نکنند و امانت دار بیت المال باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی امروز اراک عنوان کرد: اسلام تاکید فراوانی بر مسئله تشکیل خانواده و ازدواج دارد بخش عظیمی از فقه و روایات و حقوق اسلامی در خصوص مسئله تشکیل خانواده است و در دنیای امروز نیز مسئله خانواده جزو حساس ترین مسائل است.

وی بیان کرد: فضای مجازی، ضعف آگاهی و غفلت ما تزلزل بنیان خانواده در جامعه را به دنبال دارد، در دنیای غرب بنیان خانواده تا حد زیادی از بین رفته است و شاهد ترویج برخی مسائل غیراخلاقی نیز هستیم. با بروز این آسیب ها در خانواده، جامعه آسیب می بیند.

امام جمعه اراک افزود: اسلام راه خیر را پیش روی ما قرار داده است اما برخی در پی فساد هستند و این امر جامعه را نیز دچار آسیب می کند.

وی تصریح کرد: هسته اولیه و کانون اول هر جامعه و ملت خانواده است، بنیاد سالم خانواده جامعه سالم را می سازد و نسلی مسئول و متعهد را می سازد. باید پیوندهای بین دختر و پسر براساس اصالت، نجابت، تقوا و ولایت مداری باشد و خداوند در قرآن کریم نیز تاکیدات فراوانی در این راستا و اهمیت آن داشته است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: فردی که در محیط خانواده تربیت نشده است و تجربه محبت خانواده را ندیده ممکن است در آینده آسیب های فراوانی را در جامعه رقم بزند و نسل آینده را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: اسلام تمامی موارد تشکیل یک خانواده را مورد بررسی قرار داده است و سفارشات ارزشمندی را نیز در این زمینه داشته است و هر گونه رفتار والدین را بر تولد و رشد فرزند نیز موثر می داند. باید قدردان این دین مبین بود و تحت تاثیر رسانه های فاسد بیگانه قرار نگرفت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تربیت یک فرزند شایسته متاثر از والدین و اطرافیان و حتی پزشک و پرستاران است مبادا در بیمارستان ها و پزشکان، ماماها و پرستاران در این مسئله سهل انگاری کنند و باید کمک کنیم بنیان باعظمت خانواده در جامعه پایدار بماند.

وی تاکید کرد: از اشتباه گذشته باید برگشت. موضوع فرزند کمتر توطئه بیگانه است، ازدواج و فرزندآوری جزو واجبات است و رزق و روزی از سوی خداوند برکت داده خواهد شد، باید با قناعت و توکل بر خدا پیش رفت.

دری نجف آبادی در خطبه دوم نماز جمعه امروز اراک اظهار کرد: دستاوردهای ماه رمضان را نباید از دست داد . این دستاوردها و ماه رمضان پشتوانه ای برای 11 ماه آینده است. باید با آگاهی و اخلاص و معرفت حاصل از این ماه پیش رویم و مبادا که توبه را بشکنیم.

وی در ادامه افزود: هشتم شوال مصادف با سالروز حمله رژیم آل سعود به قبرستان بقیع است. در طول 90 سال اخیر موضع و عملکرد این رژیم مشخص است و در مسیر حمایت از تروریست ها و اسرائیل پیش می روند، در جنگ تحمیلی آل سعود 100 میلیارد دلار به عراق کمک کرد. در واقع ما با رژیمی جاهل، بی منطق و خشن مواجه هستیم که حاصل حمایت انگلیس و امریکا است.

امام جمعه اراک گفت: در برابر این جنایتکاران، ملت ایران و نیروهای مسلح ما باید با جدیت مقابله کرده و همه حوادث را تحمل کنیم. یقینا با پایداری و تاکید بر مواضع رهبری و اسلام به مانند گذشته پیروز خواهیم بود.

وی افزود: داعش به عراق حمله کرد و یک سوم این کشور را اشغال کردند و در صدد نزدیکی به مرزهای ایران نیز بودند اما با فتوای آیت الله سیستانی، تاکیدات رهبری و مجاهدت های نیرو های بسیجی و نظامی مقابل آنها ایستادگی شد و امروز موصل آزاد شده است و دولت خودخوانده جانی داعش در عراق محدود شده است و این گواهی بر تحقق شعار ما می توانیم است.


وی اظهار کرد: در این ایستادگی لشگر افغان ها و پاکستانی ها به پا خاستند و باید به احوال آنها غبطه خورد. ما ملت باید با غیرت و همیت و وحدت کلمه پشت سر رهبری ایستاده و با همراهی قوای سه گانه اقتدار و انسجام کشور را حفظ کنیم. شرایط دشوار است، دشمنان ما به هیچ اصلی پایبند نیستند و در برابر این جنایتکاران ما بر خداوند تکیه داشته و در سایه درایت مقام معظم رهبری از پشتیبانی ملت برخودردار هستیم.

دری نجف آبادی با اشاره به بمباران شیمیایی سردشت افزود: دنیای غرب در مقابل 350 مورد بمباران شیمیایی واکنشی نشان نداد و صدام را محکوم نکرد در صورتی که طبق حقوق بین الملل این اقدامات محکوم است اما، ایران را به بهانه های مختلف محکوم می کردند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، شهدای مجلس و مدافع حرم، جانبازان و شهدای هواپیمای مسافربری بیان کرد: ما با دشمنانی مواجه هستیم که به افرادی که به هواپیمای مسافربری موشک شلیک کردند جایزه می دهند و از جریانات فاسد حمایت می کنند، باید در مقابل این دشمنان بر روی پای خودمان بایستیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت در امور مختلف گفت:باید با تعامل، رفاقت و انتقاد حکیمانه پیش رفت. نباید توهین و اهانت را در جامعه ترویج داد. دولت دوازدهم باید آماده خدمت باشد و از فرصت چهارساله استفاده کند و با همت کمبودها را جبران و وعده ها را محقق سازد و با پرهیز از مسائل حاشیه ای مسائل اصلی همچون اشتغال و اقتصاد کشور را شکوفا سازند و شوراهای اسلامی شهرها نیز در این راستا از فرصت خدمت استفاده کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به وظیفه اصلی شوراها و لزوم انتخاب شهرداری متعهد، مسئول، لایق و امین گفت: شهرداران باید به فکر مصالح مردم باشند و منافع مردم را فدای منافع باندی و جناحی نکنند، امانت دار بیت المال باشند و نقشه شهر را برای 50 سال آینده ترسیم کنند، برای یک ریال نیز برنامه داشته باشند و کمبودهای خود را بر سر مردم خالی نکنند و امانتدار واقعی باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: