• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-1391-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

تا امروز؛

خرید 31 هزار تن گندم از کشاورزان استان مرکزی

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: خرید تضمینی گندم در استان مرکزی آغاز شده و تا کنون 31 هزار تن گندم خریداری شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود نعمتی در حاشیه سومین نشست کارگروه خرید غلات و دانه های روغنی استان مرکزی، افزود: این میزان نسبت به سال قبل کمتر است چراکه تاخیر در سال زراعی وجود دارد و از طرفی پیش بینی می شود امسال میزان خرید نسبت به سال قبل کمتر بوده و تا پایان فصل زارعی جاری 250 هزار تن گندم در استان خریداری شود .

وی میزان خرید سال گذشته را بیش از 350 هزار تن عنوان کرد و افزود: 25 درصد از قیمت کلی گندم به کشاورزان پرداخت شده و مقرر شده است که بانک کشاورزی مطالبات گندمکاران را با سرعت بیشتری نسبت به سال گذشته پرداخت کند.

نعمتی با بیان اینکه در حال تخلیه انبارهای خریدی که پر بوده اند هستیم، از فرمانداران و کشاورزان خواست که در راستای ذخیره سازی گندم در سیلوهای استاندارد اقدام کنند، براین اساس محل های نگهداری نیز باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند .

وی از آمادگی کلیه مراکز خرید در سطح استان برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و گفت: توصیه  شد که در راستای تسهیل در امر خرید گندم و نظارت بر این فرایند کمیته نظارتی تشکیل شود تا بر تمامی مراحل برداشت تا ذخیره سازی گندم نظارت های لازم صورت گیرد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: